На ферму Дніпропетровщини привезли поранену тварину, врятовану з гарячих точок

На ферму в Дніпропетровській області військові привезли віслючку на ім’я Мамуля. Забрали її з Сіверська, що на Донеччині. Там тварина отримала поранення кінцівки, зберегти копито не вдалося, тож тепер власники ферми збираються ставити протез, розповів Суспільному власник ферми.

Трирічна тваринка відпочиває у стійлі. Встає вона поки неохоче, і тільки нарощує апетит, кажуть на фермі. Минулого тижня військові вивезли її з Сіверська, що під Бахмутом.

“Подзвонили, сказали, що вивезли віслючку. Взяли в полон вагнерівців, і з ними віслючку”, – каже власник ферми Анатолій Пилипенко. Ногу віслючки посікло чи то уламками снаряда, чи то гранатою, розповідають працівники ферми. Тож у Дніпрі Мамулю прооперували – копито зберегти не вдалося.

“Тричі на день відбуваються перев’язки, і мазями з антибіотиками, дивимося, щоб не було загноєння, промивання”, – розповіла ветеринарка на фермі Наталія Козак.

Зараз про Мамулю піклуються уже на фермі, що у Дніпровському районі. Тут окрім неї щонайменше 200 тварин, яких врятували з гарячих точок.

“Приблизно їй роки 3-4, вона молода, у них процеси регенеративні швидше проходять. По ній видно, що вона краще їсти стала, гуляє трохи довше”, – сказала ветеринарка.

Ім’я “Мамуля” віслючці дали військові. Бо вона нещодавно народила і ще мала молоко.

“З військовими ми поспілкувалися, де дівся її син, віслючок. Кажуть, тоді почався обстріл, він був наляканий і втік. Але вони пообіцяли, що до Мамулі привезуть віслючонка, знайдуть його там”, – розказує власник ферми Анатолій Пилипенко. Нині Мамуля виходить гуляти двічі на день, бігає попри забинтовану ногу та проявляє цікавість до коней.

“Вона розумна дівчинка, але сама собі хазяйка, якщо щось не подобається, складно довести своє, доводиться вдвох-втрьох підіймати. Захотілося кудись піти, вона швидко побігла, розвертаєш, ну ладно, коло робить і все одно в ту сторону”, – каже ветеринарка Наталія Козак.

Нога Мамулі заживатиме два-три місяці, каже ветеринарка. Далі замість копита виготовлятимуть протез. Перші мірки планують зняти вже наступного тижня.