На недобросовісних дніпрян чекають штрафи

У Дніпрі здійснюють заходи для контролю за розпалюванням вогнищ. Як відомо, дим від багать, у яких навесні та восени спалюють опале листя, – найчастіша після пилку причина звернення алергіків до медичних закладів. Крім цього, як зазначила директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова, головною проблемою таких вогнищ є те, що вони переважно тліють, а не горять.
«Під час спалювання 1 тонни листя в атмосферу викидається до 3 кг шкідливих речовин. Від вогню гинуть корисні комахи та ґрунтоутворювальні мікроорганізми, руйнується земляний шар, збільшується загроза вимерзання землі. Існує принаймні 2 цілком екологічних способи боротися з опалим листям: закопувати його або створювати компостні ями. Крім цього, через вогнища підвищується пожежна небезпека, погіршується видимість на дорогах, що може призвести до ДТП. Розпалювання багать має багато негативних наслідків, тому ми налаштовані рішуче й діятимемо відповідно до своїх можливостей», – наголосила Ірина Козлова.
У Дніпрі створено спеціальні групи, які виявлятимуть місця розведення вогнищ та перевірятимуть їх. На порушників чекають адміністративні протоколи, попередження та штрафи. Так, розмір фінансового покарання для населення може становити від 340 грн до1360 грн, для посадових осіб та підприємств – до 1700 грн.
«Адміністративний протокол – це документ, на основі якого людину можуть викликати до адміністративної комісії. Саме комісія може визначити розмір штрафу за порушення. Наразі стягувати штрафи на місці події заборонено. Тому хочу попередити всіх мешканців міста: якщо до вас прийдуть з перевіркою і намагатимуться одразу оштрафувати, найшвидше, це шахраї», – розповів Руслан Морозов, начальник Інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради.
Групи перевіряють місто вже три дні. За цей час складено 5 адміністративних протоколів та видано 4 попередження. Містянам також пояснюють, чому небезпечно спалювати листя. Для цього створено спеціальні буклети, з яких можна дізнатися про те, чим загрожують такі багаття місту і людям, про відповідальність за їхнє розкладання та що можна й потрібно робити з листям.
Про факти розпалювання вогнищ можна повідомляти на гарячу лінію Дніпровської міської ради: 056-732-12-12, 095-732-12-12, 096-732-12-12, 073732-12-12. Також скарги можна залишати на сторінці у мережі «Фейсбук»: https://www.facebook.com/groups/196314781029875/about/.
Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!