На пляжі Дніпропетровщини чекає перевірка

Зараз у Дніпропетровській області немає жодного офіційного місця для відпочинку біля води. Їхній повний перелік з’явиться 1 червня – саме тоді в регіоні стартує «купальний» сезон. Попередньо на Дніпропетровщині планують відкрити 15 офіційних пляжів, де облаштують роздягальні, туалети, питні фонтанчики, медпункти. Крім того, такі місця перевірить Держпродспоживслужба в області.

Неякісна вода на місці відпочинку може спричинити низку інфекційних захворювань, таких як гастроентероколіти, дизентерія, холера, вірусний гепатит А та багато інших. Поширюватися ці хвороби можуть через воду в річці, питному фонтанчику, через пісок чи предмети загального вжитку. Аби відпочинок пройшов вдало, фахівці радять купатися тільки на офіційних та перевірених пляжах.

«Під час підготовки пляжів ми звертаємо увагу на те, щоб там були медичний кабінет, рятувальна станція для своєчасного надання допомоги потерпілим у разі нещасного випадку, роздягальні, вбиральні, питні фонтанчики. Крім того, щорічно має проводитись відсипання пляжу. Повинні бути створені санітарні вимоги для дотримання особистої гігієни. Ми наполягаємо на тому, що всі балансоутримувачі упродовж купального сезону зобов’язані проводити лабораторні дослідження води акваторії. Це дасть змогу попередити захворювання, які поширюються через воду», – розповіла начальник відділу сан­епіднагляду й організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби в області  Неля Полюхович.

За її словами, цьогоріч в області планується відкрити 15 пляжів. Найбільше у Кривому Розі – 5, далі в Дніпрі – 3, у Верхньо­дніпровському районі – 2, у містах Нікополь, Павлоград, Новомосковськ, Апостолове, Зеленодольск – по 1 пляжу. Розпочнуть працювати місця відпочинку з 1 червня.

Анастасія Нефретова,

фото pixabay