На стінах Софії Київської виявили унікальний тисячолітній напис

Автограф художника тисячолітньої давнини, який розписував стіни Софії Київської, нещодавно виявили у храмі. Таким чином вчені з’ясували вже друге ім’я творців фресок, пише ТСН.

У праву частину собору, де колись проводили обряди хрещення, усім, окрім науковців, зась. Досі невідому літеру «А» на стіні В’ячеслав Корнієнко помітив на висоті п’яти метрів.

Напис «Господи, допоможи своєму рабу Кіріяку» залишено, переконаний вчений, автором фресок. Софію розписували греки на запрошення забудовника князя Володимира. Напису приблизно тисяча років, кажуть вчені. Загалом у Софії досліджено майже сім тисяч графіті.

Поміж писак не лише віряни. Духовенство і княжі особи теж не гидували писати на стінах. Більшість записів релігійного характеру, але бувало всіляке, наприклад, записи прокляття. Графіті писали, головно, на рівні очей і під зображеннями святих. Тепер писати на стінах чи паркані , нібито, не гарно, а в ті часи ще й каралося. Але назвати ці графіті вандалізмом чи наругою над храмом не береться ніхто.

Добавить комментарий