На Волині є унікальні лавандові сади (Фото)

На Волині розташовуються красиві сади лаванди в Україні. Фермерка займається ними вже 5 років і залюбки ділиться світлинами й порадами з вирощування цієї рослини.

“Я почала займатися вирощуванням лаванди, коли народилася дитина. Вже пройшло 5 років від перших кущів. Тоді я посадила 20 кущів і роздала їх своїм подругам”, – розповідає фермерка пані Любов, повідомляє “ВолиньPost” .

лаванда

Згодом ці букети побачили, і про лаванду почали запитувати все більше і більше. Тоді ж фермерка-початківець купила насіння і висадила його.

“Як виявилося, рослинам підходить наш клімат. Якщо знати технологію вирощування, займатися лавандою дуже легко, але треба, щоб хтось показав спочатку. Є початківці, які садять за інструкціями на упаковках і у них не виходить. Методом випробувань я змогла висадити насіння і воно прижилося. В Англії і Таспанії, наприклад, лаванда веде себе по-іншому. Я читала дуже багато інформації і все випробовувала на своїх кущах. Зараз можу заперечити половину інформації про вирощування, яка є в мережі”, – розповідає фермерка.

лаванда

Вирощує фермерка лаванду на трьох земельних ділянках, адже однієї великої території не має. В той ж час зауважує – мати великі поля лаванди в Україні важко, адже потрібно встановлювати охорону, і це не лише на Волині. Її друзі з Криму розповідають про подібні проблеми – квіти просто виривають. Зараз у фермерки 2 тисячі кущів лаванди, з них за сезон можна зібрати до 3 тисяч букетів.

лаванда

“Багато букетів я відправляю друзям абсолютно безкоштовно. Хочу мати гарне хобі і трохи заробити. Якби я ставила за пріоритет фінанси – трохи по іншому працювала б”, – розповідає вона.

лаванда

Збувала продукцію фермерка спочатку на одному з сайтів для безкоштовних оголошень, а зараз працює виключно через Instagram. За її словами, покупців набагато більше, ніж вона сама може забезпечити лавандою – за рослиною стають в чергу. В майбутньому пані Любов мріє зробити, як у Європі – у період цвітіння запрошувати на поля туристів, які б змогли фотографуватися та насолоджуватися такою красою.