Шанс на життя: дніпрянка стала донором майже 50 разів

У 2019-му високе звання «Почесного донора України» отримали 39 мешканців Дніпропетровщини. Вони здавали кров понад 40 разів. Повідомляють у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«На жаль, потреба у донорській крові існує чи не щодня. Але саме завдяки безкорисливій допомозі мешканців області, тисячі людей отримують шанс на життя. Долучитися до цієї благородної справи може будь-яка повнолітня людина, яка не має медичних протипоказань», — розповіла головний лікар обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

Цьогоріч в області почесними донорами стали 29 чоловіків та 10 жінок. Зокрема, Євген Чепіга з Дніпра здавав кров 43 рази, та загалом віддав 19 літрів 350 мл крові. Дніпрянка Ірина Пономаренко була донором майже 50 разів та віддала 21 літр 600 мл крові та її компонентів.

У 2018 році почесними донорами стали 116 мешканців області. Загалом на Дніпропетровщині такий статус мають понад 8,7 тисяч людей. Із них 24 – заслужені донори та 1 Герой України.

Щоб здати кров, потрібно звернутися за адресою: м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 17, обласна станція переливання крові. Прийом донорів – з 8.00 до 13.00, з понеділка по п’ятницю.