«Народний сектор» Німеччини допомагає українцям

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну землі Німеччини прийняли 162 тисячі вимушених переселенців. Студентка Університету митної справи та фінансів Катерина Полєщук після постійних прильотів ракет на початку минулої осені змушена була виїхати з Дніпра до Німеччини. Як тут приймають переселенців з України, вона ділиться з «Вістями Придніпров’я» у своїй розповіді.

Не випадково Німеччина відома як держава з досить сильним «народним сектором». У чому це проявляється? Розповім на прикладі ось цієї життєвої історії.

У Німеччині я познайомилася з уродженкою Херсонщини – Наталією, котра приїхала сюди ще навесні, після місяця, проведеного в окупації. Рішення виїхати прийняла тоді, коли помітила, що її 7-річний син перестав посміхатися.

«Дорога до безпеки була тяжкою, але всюди допомагали українські волонтери та направляли на потрібний шлях», – говорить Наталія. На баварській землі на перших порах Наталію прихистила місцева жителька Маріанна Вухер. Вона надала житло, забезпечила їжею та допомогла зі швидким пошуком роботи.

На роботу Наталію влаштував Антон Ес, власник частини сирного заводу. Шеф допоміг знайти власне житло та облаштувати його меблями. Квартиру виділив Франк Фесслер та познайомив із спортивним життям баварських земель. Наталію запросили до волейбольного клубу, в якому українка має змогу ділитися досвідом з молоддю, адже в рідній Херсонщині була провідним тренером з волейболу.

Німці дуже милосердні та проявляють співчуття. Вони шукають меблі, приносять речі та харчі. Держава дає можливість працювати, навчатись та вивчати мову. Син Наталії з перших днів перебування в Німеччині відвідував адаптаційну школу з україномовними вчителями, після чого був направлений до німецького класу. Його влаштували на гуртки з футболу та карате. Відвідує змагання з обраних дисциплін та здобуває нагороди. Хлопчик знайшов багато друзів та не має ніяких проблем із спілкуванням.

Що хотілося б підкреслити? Крім державних програм, спрямованих на допомогу українцям, значна підтримка таким, як я, надходить від простих громадян. Тут багато спільного з нашим волонтерством, яке бере на себе багато турбот про переселенців із окупованих територій. «Народний сектор» Німеччини – це справді мережа небайдужих людей, які розуміють нас і щиро прагнуть допомогти.

Катерина Полєщук