Неймовірні роботи славетного каталонця досі дивують жителів Дніпра (Фото)

Грандіозну, неймовірну, креативну виставку робіт Сальвадора Далі відкрито у Музеї українського живопису в Дніпрі. На виставці представлено 34 роботи. Експозицію зібрано зі скарбниць приватних колекціонерів Європи.

Театр з вішаків? А Сальвадор у Дніпрі — з саду.  Перебуваючи у музейному саду ви вже ніби у маєтку Сальвадора. Яскраві гірлянди – оптичні ілюзії, дивні метелики і слони на тоненьких пауконогіх ніжках. Скульптури і дивакуватий Ялинкокіт, якого нема ніде в Україні й світі.

виставка Сальвадора Далі

Сам маестро зустрічає

Пан Сальвадор зустрічає гостей вже на вході – його епатажний портрет на дверях 2 поверху. Він посміхається і ніби глузує з кожного. До своїх 80-ти він вибухав пристрастями, емоціями, витівками. Так сприймав і проживав власне життя, із присмаком іронії та саркастичною посмішкою.

виставка Сальвадора Далі

Відкрив виставку засновник Музею українського живопису Олег Наумов. Пан Олег  назвав  проект «Сюрреалізм Далі» сміливою спробою реалізувати подачу виставкової атмосфери сучасних європейських музеїв  у  Дніпрі.

Мультимедійна екскурсія

Аби підкріпити враження та передати увесь мистецький сюрр митця музейники вирішили створити спеціальну творчу атмосферу. Командою телеканалу English Club TV розроблено креативну мультимедійну подачу. Тобто інформацію глядач отримуватиме не лише через сприйняття виставлених робіт, а й завдяки аудіо-візуальному контенту та серії інсталяцій.

Усі чули про Далі – щось і по трохи. «Дивак», «загадковий», «таємничий», «містичний», «фантастичний». Його життя і творчість  — виклик загальноприйнятим соціальним та естетичним нормам. Кусючий і скандальний, бідний і заможний, аполітичний та революційний. Різний. І без нього — немає мистецтва ХХ століття.

В одному із експозиційних залів на спеціальні різноформатні екрани транслюється відео. У 38 хвилин зібрано купу цікавих історій та фактів, які розкривають особистість Далі… отже «50 відтінків генія»… тут особистість майстра відкривається із різних сторін. Виявляється, Сальвадор не лише той, хто боявся коників, не лише закомплексований маленький хлопчик, не лише трохи розбещений чоловік, він прекрасний дизайнер, за його роботами студія Уолта Діснея створила мультик…і…ще купа того, чого ви не чули і не читали у вікіпедії.

виставка Сальвадора Далі

Виставка працює в автономному режимі. Втім, ви не побачите у залах живих екскурсоводів, немає навіть більш сучасної версії аудіо гідів. На стінах поміж робіт Далі догори дригом висять екрани – глядач отримує інформацію у вигляді відео звідти, — віщає відеогід. Це допомога глядачеві розшифрувати кожен аркуш геніального Далі.

Таким чином відвідувач всотує необхідні знання – отже музей виконує свою просвітницьку функцію.

«Як сказав якось Сальвадор Далі: «Бувають дні, коли мені здається, що я помру від передозування задоволенням». Саме ці слова згадались мені вчора на відкритті виставки кольрової літографії Сальвадора Далі. Дотик до сакрального, містичного сюра Далі відбувся і він назавжди залишить свій слід десь у глибинах моєго Я», —  поділилась враженнями дніпрянка.

Трон для селфі

У кінці коридору стоїть ложе, на якому спить пан Далі. Сальвадор трохи втомився від уваги відвідувачів і вирішив подрімати. А можливо він в такий спосіб вірішив «проанонсувати» наступну залу?  Варто відкрити фіранку, як  потрапиш  у екзальтовані, дивні сни-марення Далі. На 40 хвилин глядач потрапляє сюрреалістичні сни Далі. Зображення передається на 90 градусів і створюється певний ефект присутності у самому маренні. У залі є стільчики і навіть килим, на який можна прилягти і дійсно зануритися фізично й візуально у підсвідомість Сальвадора,  зазирнути в усі закапелки його мозку. До нього вночі приходили і равлики і очі, і великі кішки, і підсмажені яйця, і час який спливав у годинниках і … вимірювався годинниками, жахливі лобстери і…прекрасні сексуальні жінки, як музи, так і конкретний образ його коханої Гали.

виставка Сальвадора Далі

Є в музеї і спеціальний зал, де стоїть золотий трон, що належав Далі, який носив титул маркіза де Пуболя. На троні можна зробити селфі. Сісти і приміряти на себе образ Гали чи самого Сальвадора.

Є навіть приємна й унікальна сувенірна продукція. Магнітики із картинами та образами Далі, чохли для телефонів з унікальними малюнками, торбинки із тематичним принтами і блокнотики. Варто придбати на згадку, — як арт-факт присутності далі у Дніпрі.

А у ресторації Ван Гог, що на першому поверсі Музейного комплексу, можна замовити коктейль за улюбленим рецептом Сальвадора. Кажуть, він теж із «цікавинкою», зазначаютьу  прес-службі музею.