Незабутній Іван Іов: він народився в козацькому краї — на Дніпропетровщині

Іван Павлович Іов (02.10.1948-04.02.2001) — український поет, письменник, журналіст, перекладач, філософ — народився в с. Кам’янка Апостолівського району Дніпропетровської області в родині інженера. Після закінчення одинадцятирічки працював токарем на паровозоремонтному заводі, служив у війську.

У 1974 році закінчив Кам’янець-Подільський педагогічний інститут. Згодом — кореспондент Івано-Франківської газети, асистент оператора кінокорпункту «Укркінохроніка». Працював у редакціях районних газет Хмельниччини та Київщини, редагував щомісячний вісник «Позиція» у Хмельницькому, викладав українську мову та літературу в школі. В останні роки життя перебував на творчій роботі. Помер 4 лютого 2001 року після тяжкої та тривалої хвороби.

Іван Іов — член Спілки журналістів та член Спілки письменників України, автор десяти збірок поезій: «Стяг золотої гілки», «Світло рідної хати», «Книга перша», «Рукопис», «Чернетка», «Каліграфія», «Періодична система слів», «Великдень долі», «Невибране», «Словопис». Брав участь у кількох міжнародних літературних акціях. Іще п’ять книг побачили світ після земного життя поета: «Мене вам дав Господь», «Віск іксів», «Вічністю живемо», «Любіть мене врожаєм і землею», «Вибране».

Світ поезій Івана Іова вражає тематичним і жанровим розмаїттям. Громадсько-політична, філософська, національно-патріотична лірика поета є окрасою української поезії і належить до найвищих досягнень її сучасного періоду.

Удостоєний обласної літературної премії ім. Володимира Булаєнка та премії ім. Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні», міської — імені Богдана Хмельницького.

За видатні заслуги в галузі літератури правління Міжнародного дослідного інституту занесло ім’я І.П. Іова до Міжнародного довідника «Людина року-2000», що видається Американським біографічним інститутом. У 2001 році його нагороджено «Золотою американською медаллю Честі».

ПОДАРУНОК УСІМ

На початку осені 2018 року, до 70-річчя від дня народження Івана Іова, у Хмельницькому видавництві «ФОП Сторожук О.В.» побачила світ літературно-музична збірка «Вертаю з розлуки. Пісні Лідії Яцкової на вірші Івана Іова». Вона особлива тим, що містить ноти моїх пісень на тексти відомого поета-­авангардиста, які сповнені метафоричності та філософського осмислення життя.

Це — мій подарунок учителям, бібліотекарям, керівникам творчих об’єднань, виконавцям — усім, хто, створюючи літературно-музичні композиції й проводячи тематичні зустрічі, намагатиметься донести до читача і слухача неповторні словообрази неповторного поета.

Талановитий, неординарний, харизматичний, геніальний Іван Іов, що «прагнув Всесвіт одягнути в слово», залишився з нами в Осені — незабутнім дарунком, золотим скарбом творчості: паліндромами, акровіршами, загадками-ребусами, сонетами, баладами і піснями…

Лідія Яцкова, член НСЖУ,
член асоціації поетів-ронделістів України,
член Всеукраїнської музичної спілки,
Хмельниччина