Німецька GIZ профінансує на Дніпропетровщині 10 проектів на понад 6 мільйонів гривень

Німецьке товариство з міжнародного співробітництва GIZ підбило підсумки грантового конкурсу на Дніпропетровщині. Визначено 10 найкращих проектів. Реабілітаційний кабінет, обладнання для медзакладів, ком’юніті-центр, бібліо-коворкинг – це лише частина цікавих ідей, які підтримала організація-донор. Загальний бюджет – понад 6 мільйонів гривень. Конкурс проходив за підтримки ДніпроОДА.

«За два роки Дніпропетровщина прихистила понад 100 тисяч переселенців. Сім’ям з Донбасу допомагають державні установи, координаційні центри, волонтерські організації. Та проблеми ще лишаються. Вирішуємо їх спільно з міжнародними партнерами. Один з них – німецька федеральна компанія GIZ. Вона провела грантовий конкурс для територіальних громад області. Відібрано десять найкращих проектів. Грантові кошти дозволять поліпшити послуги бібліотек, лікарень, соціальних центрів, громадських організацій регіону. Виграють як переселенці, так і приймаючі громади», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

На конкурс була подана 151 заявка. Серед переможців – 10 проектів із Дніпра, Нікополя, Кам’янського, Жовтих Вод, Петропавлівки, Царичанки, Юр’ївки, Покровського, Межевої. Реабілітаційно-відновлювальний кабінет, обладнання для медичних закладів, ком’юніті-центр, бібліо-коворкинг, центр соціальної активності – це лише частина конкурсних проектів, які підтримала GIZ. На втілення кожного німецький уряд виділив до 600 тисяч гривень. Гроші спрямують на закупку необхідного обладнання та надання фахових консультацій.

У центральній районній лікарні Петропавлівки за виграні кошти планують по-сучасному обладнати фізіотерапевтичне відділення. Уже наступного року новий вигляд матимуть понад 10 реабілітаційних кабінетів, каже координатор проекту Іван Леонов.

«Устаткуємо їх, як в санаторіях. Тут надаватиметься комплекс електропроцедур, обладнаємо кабінети для теплолікування, аромо- та спелеотерапії, лікувальної фізкультури, гімнастики, масажу. Також плануємо провести низку семінарів для психотерапевтів, психологів та переселенців», – розказав він.

У числі переможців – і Покровська центральна районна бібліотека. Вона стане майданчиком для спілкування переселенців та мешканців громади. Для цього читальну залу розіб’ють на три зони: інформаційну, релаксаційну та творчу. В першій буде вільний доступ до Інтернету, проходитимуть навчання, консультації і тренінги. У другій створять комфортні умови для спілкування, читання, прослуховування музики. Арт-простір можна буде використовувати для творчості: тут читачі зможуть шити одяг, займатися рукоділлям та організовувати виставки.

Межівський районний терцентр соціального обслуговування стане місцем зустрічі переселенців, людей похилого віку та інвалідів. Вони вивчатимуть літературу, мистецтво, інформаційні технології, іноземні мови. У тренажерному залі займатимуться групи здоров’я. Розслабитися можна буде в кімнаті психологічного розвантаження, а знайти однодумців – у клубі за інтересами.

Грантовий конкурс «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості переселенців» тривав з липня по серпень 2016 року. Подати заявки могли об’єднані територіальні громади, комунальні установи та громадські організації області. Головна умова – проекти мали бути спрямовані на покращення життя переселенців та приймаючих громад. Віталися задумки, які поліпшать послуги в медицині, культурі, спорті. Конкурс проходив за підтримки ДніпроОДА.

Добавить комментарий