Нове дослідження: хропуни сплять цілком нормально

Нове дослідження розвінчало популярний міф про те, що хропуни ночами люди бувають більш розбитими на наступний день. Виявляється, від рівня хропіння якість нічного відпочинку не залежить, повідомляє «Країна здоров’я».

Навіть найсильніше нічне хропіння не відбивається на якості сну і не провокує розбитість на наступний день, а також підвищене почуття втоми. Автори дослідження з Реабілітаційного інституту Торонто в Канаді з’ясували, що твердження про здатність сильного хропіння порушувати якість сну — це не більше ніж міф. Такий висновок був зроблений на основі вивчення групи з 74 осіб. Її учасники використовували девайс, який містить невелику мікрофон, що приєднується до лиця. Таким чином можна було зафіксувати рівень та інтенсивність хропіння. На наступний день всіх просили розповісти про самопочуття.

З’ясувалося, що люди, які інтенсивно хроплять ночами, на наступний день не відчували себе більш втомленими або розбитими, в порівнянні з тим, хто спав без всяких гучних звуків. Крім того, хропіння не впливав на кількість годин, який людина проводила уві сні, а також на те, як часто він прокидався. Втім, до складу добровольців не були жертви обструктивного апное уві сні — дуже серйозного розладу, при якому хропіння є одним з головних симптомів. Через зупинку дихання такі люди дуже часто прокидаються і засинають протягом ночі, причому самі цього не помічають.

Автори нинішнього дослідження підкреслюють, що не має ніякого значення, наскільки голосно і інтенсивно хропе людина для якості сну, якщо тільки він не страждає від обструктивного апное уві сні. Втім, американські вчені наполягають, що хропіння викликає порушення сну, здатні спровокувати втома на наступний день.