Нові паркомати вже з’явилися у Дніпрі (Фото)

У Дніпрі продовжують встановлювати паркомати. Загалом у місті працює 30 паркоматів різного типу. Залежно від особливостей розташування майданчиків для стоянок, ці прилади мають функції розрахунку готівкою, карткою, банківською карткою або за допомогою мобільних додатків «Приват-24» та Parking UA. Повідомляють у прес-службі міської ради.

«Виходячи з наших планів зробити у центральній частині міста близько 5 тис. паркомісць, необхідно близько 200 паркоматів. Нині, виходячи з реальної кількості парковок, куди можуть заходити інвестори та оператори, потреба на всіх майданчиках – близько 150 паркоматів. Також варто пам’ятати, що офіційних паркувальників немає. Є так звані контролери парковки. Їм не треба платити кошти. Платити треба через паркомат на офіційній парковці. Якщо ж просять сплатити кошти, а не пропонують пояснити, як працює паркомат, викликайте поліцію», – зазначив директор КП «Міськавтопарк» Дмитро Омельченко.

У майбутньому у місті хочуть запровадити абонементи. Тобто у паркоматах можна буде розрахуватися спеціальними паркувальними картками.

Для безготівкового розрахунку розглядають можливість запровадження практики оплати через смс-повідомлення та QR-код. Наразі вартість однієї години становить 7 грн. Її визначено виконкомом міськради. Паркомат видає чек, який бажано розмістити під склом авто. Згодом за цим слідкуватиме міська інспекція з питань паркування. Розібратися з тим, як працює паркомат, водіям допомагає так званий контролер.

Нові паркомати захищені від вандалів.