Нові тролейбуси і трамваї: як розвивається електротранспорт у Дніпрі?

Комунальне підприємство «Дніпровський електротранспорт» Дніпровської міської ради постійно модернізує рухомий склад. Так, у 2019 році місто закупило 20 трамваїв з Німеччини, 14 з яких вже вийшли на маршрути. Також підприємство уклало договір з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо оновлення тролейбусного парку. Згідно з документом місто придбає 45 машин: 33 – класичні з низькою підлогою та 12 – з автономним запасом ходу. Дев’ять тролейбусів Дніпро вже отримав. Про це повідомив директор комунального підприємства «Дніпровський електротранспорт» Володимир Кобець.

“…У 2019 році серед великих інфраструктурних об’єктів: було відкрито контактну мережу для тролейбусів на ж/м Сонячний, через що збільшилась кількість рухомого складу на цьому маршруті. Ми реконструювали мийню для рухомого складу у трамвайному депо. Я думаю, що вже наступного року пасажири побачать якісні зміни. Постійно покращується робота електронної диспетчерської, що дозволяє пасажирам відстежувати рух транспорту онлайн. Також запрацювала школа водіїв трамваїв і тролейбусів», – зазначив Володимир Кобець.

У 2019 році було виконано капітальний ремонт 3,5 км трамвайних колій та близько 25 км тролейбусних ліній. «Ці капремонти дозволять нам значно збільшити надійність. Якщо торік через несправність лінії 8,5 % рухомого складу тролейбусів вибувало з маршруту, зараз це лише 6 %. Що стосується трамваїв: було 8 %, зараз 5 %», – зазначив головний інженер КП «Дніпровський електротранспорт» Володимир Легкий.

Як повідомив заступник директора з експлуатації та перевезень КП «Дніпровський електротранспорт» Володимир Сусленков, станом на 2019 рік у Дніпрі функціонує 20 тролейбусних маршрутів та 14 трамвайних. «У порівнянні з 2018 роком, збільшився випуск рухомого складу на маршрути. Торік виходили 90 тролейбусів на лінію, зараз – до 115. У 2018-му на маршрути випускали 160 вагонів трамваїв, зараз – 180», – зазначив Володимир Сусленков.