У Дніпрі вдосконалять мережу закладів позашкільної освіти

У Дніпрі вдосконалять мережу комунальних закладів позашкільної освіти. З об’єднанням їх зроблять комплексними. Водночас усі тренери і викладачі залишаються працювати.

Овітня реформа створила підґрунтя для системної трансформаціії позашкільної освіти, а саме охоплення нею дітей усіх вікових категорій. Настав час змінити тип, тобто з профільних перейти до комплексних закладів позашкільної освіти, які вже показали ефективність. Завдяки цьому вихованці, не змінюючи територіально заклад, зможуть розвивати здібності й таланти не за деякими, а усіма напрямами позашкілля. Окрім того, гуртки стануть більш мобільними.

Наприклад, туристичний напрям можно перевести із непристосованих приміщень у заклади зі спортивною залою. З’являється і безпекова складова, адже діти з 15:00 до 20:00 можуть перебувати в одному закладі і відвідувати різні гуртки.
Окрім того, сьогодні великим попитом користуються клуби раннього розвитку дитини (з 3 років) та усвідомленого батьківства. Саме на базі комплексних закладів позашкільної освіти є можливість створити гуртки такого напряму, які стануть доступними як територіально, так і фінансово. У міських позашкільних закладах з дітьми працюють педагоги, визнані народні майстри та профільні фахівці.

Закладам позашкільної освіти надаватиметься право фінансового адміністрування – перехід до нового формату роботи, орієнтація на реальні потреби вихованців і педагогічного колективу. Таким чином автономія підвищить «економічну ефективність» закладу, тобто можна залучати додаткові кошти, самостійно закуповувати товари, роботи, послуги тощо.

У представника батьківської ради дитячо-юнацького центру Юрія Басенка двоє дітей відвідують гуртки – спортивного туризму та орієнтування: «Бачу як розвивається цей напрям – нова туристська зала, спорядження. Батьки зацікавлені у розвитку позашкілля та нових напрямів у нашому центрі. Та й загалом буде дуже гарно, якщо напрям туризму розвиватиметься і в інших районах міста на базі філіалів».

Зі свого боку директорка дитячо-юнацького центру «Штурм» Ірина Герліванова підкреслила: «Час потребує зміни формату роботи позашкілля. Об’єднання – це розвиток позашкільної освіти Дніпра, і дитячо-юнацький центр «Штурм» працює за подібним форматом з 2004 року. З об’єднанням закладів більше дітей зможуть відвідувати гуртки нашого центру».