Обʼєднання українців: розпочато процес створення “Національної Ради переселенців”
Минулого тижня відбувся унікальний онлайн-захід з представниками громадських спільнот щодо створення «Національної Ради переселенців». На заході було присутні 46 громадських активістів, представників громадських організацій, як з України, так і з-за кордону. Обговорювалися важливі питання – об’єднання українців, спільні проблеми та шляхи їхнього вирішення.
Оргкомітетом заходу було запропоновано розпочати процес створення Національної Ради переселенців, що об’єднає українські громадські організації в Україні та за кордоном для вирішення спільних проблем постраждалого від війни населення України.
Під гаслом: «Разом – до Перемоги! Об’єднуємо зусилля, підтримуємо один одного!» – двох годинний захід перетворився на майданчик для комунікації активних українців з усіх куточків Європи і не тільки.
Ідея створення «Національної Ради переселенців» виникла у ініціативної групи, до якої ввійшли Юрій Зиков, Голова Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання переселенців “Спільна справа”, Олександр Явтушенко, Голова Ради ВПО при Київській державній адміністрації, та Світлани Лук’янченко, заступниця Голови Ради громадської організації “Сила майбутнього” м. Дніпро. Усі ініціатори цього об’єднання впевнені, що на даному етапі потрібна структура чи певна організація/спілка, що об’єднає зусилля українських громадських активістів: і тих, хто зараз живе і працює в Україні, і тих, хто знаходиться за кордоном.
Чому це є актуальним саме зараз? Тому що наразі Україна проходить нелегкий шлях, продовжується війна з росією, через що українці, де б вони не були, страждають від цього. Усе населення України, в тій чи іншій мірі, страждає зараз і потребує захисту.
«Ми вирішили об’єднати наші зусилля і запросити в спільне коло і тих активістів, що розпочали свою діяльність за кордоном, в країнах Європи і не тільки, і тих активістів, що продовжують свою діяльність в Україні. Ми хочемо тримати зв’язок між всіма українцями, хочемо відчувати підтримку один одного, хочемо не забувати про свою ідентичність та допомагати один одному.» – у своїх коментарях зазначають організатори заходу.
Серед спікерів виступили як організатори заходу, так і запрошені гості:
Михайло Козир – Член громадської ради при Міністерстві соціальної політики України. Голова комітету з питань підтримки соціальних реформ та сприяння реалізації європейських стандартів
Вікторія Мовчан – Член громадської ради при Міністерстві юстиції України. Президент Благодійної організації «Благодійний фонд «Розвиток суспільства»
Лариса Сидоренко – Засновниця Громадської організації «Егіда-Центр».
«Нам всім важливо розуміти, що саме зараз необхідно максимально об’єднатись та спрямувати спільні дії на підтримку постраждалого від війни населення в Україні. За словами Ірини Верещук – наразі в Україні офіційно зареєстровано 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб, також згідно з даними українського МЗС, станом на 21 червня 2023 року за кордоном перебувають 8 мільйонів 177 тисяч українців. Це фактично 20% від кількості населення, яке фіксувалося до 24 лютого 2022 року. В Європі перебувають 5 млн 977 тис. українських переселенців. В інших державах – ще майже 362 тис.осіб. Діапазон проблематики достатньо широкий: від призначення соціальних виплат, до вирішення житлового питання. І ці питання стосуються всіх переселенців. Як в Україні так і закордоном» – розповідає Юрій Зиков – Голова громадської організації «Об’єднання переселенців «Спільна справа».
«На першій онлайн-зустрічі, що була присвячена обговоренню Концепту Національної Ради переселенців, було присутні 46 активістів з України та з інших країн, де зараз мешкають вимушено переселені українці. Було дуже приємно бачити наших українських колег з Італії, Іспанії, Німеччини, Швейцарії, Литви, Ірландії, Словаччини, Чехії та інших країн. Ще декілька активістів не змогли долучитися саме в цей час до зуму, проте вони все одно отримають можливість найближчим часом переглянути відео-запис зустрічі та долучитися до активної роботи нашої спілки.» – коментує модераторка зустрічі – Лук’янченко Світлана. Вона розповіла про важливість об’єднання українців з різних місць, де б вони не знаходилися. Була озвучена важлива думка про те, що українці за кордоном, це Амбасадори України, це наші представники, наші, можна сказати, “посли”, які повинні робити все, щоб українська тема продовжувала звучати в світі, щоб інші країни пам’ятали про важливість допомоги Україні на цьому важкому для неї етапі.
Презентував напрацьовану концепцію Олександр Явтушенко – Голова ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Київській обласній державній адміністрації. «Концепція дуже проста і зрозуміла, – пояснює Олександр, – об’єднати в єдину громадську спілку представників спільнот активних ВПО та громадські організації/благодійні фонди, які працюють з тематикою ВПО. Ключовими об’єднуючим фактором має виступати дотримання спільних єдиних принципів діяльності Національної ради переселенців. Також ми очікуємо що цей репрезентативний орган, представлятиме інтереси постраждалих від війни мільйонів українців, як в Україні так і в іноземних державах».
Підсумовуючи результати заходу, необхідно зазначити що з початком повномасштабного вторгнення саме завдяки громадському сектору вдалось реалізувати безліч корисних ініціатив. Створення Національної ради переселенців – одна з них.
Бажання щоб голос України був почутий у всьому світі – це мабуть бажання кожного українця! Тому говорити про посилення зв’язків з нашими «Амбасадорами» за кордоном та підтримувати українців незалежно від того де вони знаходяться територіально – є вкрай важливими сьогодні.
Більше детальної інформації ви можете знайти за посиланням:
https://padlet.com/vesnasv2012/padlet-ko1p26y28ugafw2b