Один із музеїв Дніпра збагатився новим цікавим експонатом (фото)

Нещодавно у Дніпрі Музей спротиву Голодомору збагатився новим унікальним експонатом – фотографією групи молодих українок у національному одягу. Про це повідомляють на сторінці музею в соціальній мережі.

Цю фотографію подарував історик Денис Шаталов. Знімок цікавий своєю історією. Річ у тім, що на його звороті зберігся напис, що дозволяє «прив’язатися» до конкретної місцевості і отримати хоч невелику інформацію щодо зображених на ній осіб.

«Згідно підпису фотографія зроблена для мешканки села Великі Прицки (нині Великі Пріцьки) великого старовинного села в Кагарлицькому районі на Київщіні.село в Україні. Село Великі Прицки, за суттю всесвітньо відоме. У ньому народився Яків Пріцкер (Jacob Pritzker) (1831–1896) український еврей, який імігрував до США та заклав, разом з сином Ніколасом (1871–1956), один з найвідоміших фінансових кланів Америки. Відтак вважається, що родина 38-ого міністра торгівлі США (з 26 червня 2013) Пенні Прітцкер походить з села Великі Прицки. До речі, 27 жовтня 2015 року відома американка відвідала батьківщину своїх предків. Щодо ж нашої фотографі, то у групі зображених знаходиться і Юрченко Дуня (чи Дуся) Олександрівна. Зафіксована і вулиця, на якій або зроблена фотографія, або мешкав хтось із зображених – вулиця Центральна. На жаль, Великі Прицки не оминула трагедія 1932 – 1933 рр. В часи Голодомору, судячи з доступних нам даних, в селі загинуло одинадцять осіб із прізвищем Юрченко. З них один Олександр та четверо Олександровичів. Дуню, судячи із всього, ця лиха доля оминула. Ось така історія однієї фотографії», — йдетья у повідомленні.

Колектив «Музею спротиву Голодомору» щиро вдячний пану Денису за подаровану фотографію, яка вже скоро займе гідне місце в експозиції музею.