Олег Кужман: Божедарівка вперше за останні півстоліття відчула себе не провінцією і це лише початок

Коли заходиш до Божедарівського центру первинної медико-санітарної допомоги, таке відчуття, ніби потрапив до якоїсь столичної модернової поліклініки чи престижного приватного медичного закладу. Вражає не лише новенький ремонт давно зведеного одноповерхового приміщення і сучасна апаратура.

До сімейних лікарів (а нині їх працює четверо) за постійною допомогою звертаються не лише мешканці Божедарівської ОТГ, а і мешканці Криничок, Кам’янського, і, уявіть собі, навіть  Кривого Рога. Добираються сюди електропоїздами.  Час, затрачений на дорогу,  їх абсолютно не бентежить, важливіше інше: їм у Божедарівці повертають здоров’я.

Сьогодні пацієнти з віддалених від нас територій їдуть вже не лише лікувати свої хвороби, а і задля профілактики, — стверджує головний лікар Наталія Ісмагілова.

Сучасний медичний заклад став реальністю завдяки фінансовій підтримці  Божедарівської ОТГ обласною владою.

– Надзвичайно важливо для нас було і є не лише створення нових територіальних громад, а і всебічна підтримка їх амбітних і таких необхідних для людей проектів, — говорить перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман.

Лише за останній рік за рахунок субвенцій з обласного бюджету у Божедарівці з’явився новенький ЦНАП, амбулаторія, капітально відремонтовано вулицю Кошового, шкільний автобус, автомобіль для медичного обслуговування населення.  Зроблено систему опалення в Новомилорадівському і Покровському будинках культури.

Уявіть собі: вперше за останні тридцять років сільські будинки культури отримали тепло, — говорить голова Божедарівської ОТГ Володимир Дерко.

Та попереду ще багато грандіозних планів. Найперше – це ремонт Божедарівської  середньої школи. У ній вже замінили вікна, використовують сонячні батареї , оновили шкільне обладнання.  А далі – реконструкція.

Інвестиційну експертизу успішно пройшли проекти щодо зведення підземного переходу під залізничними коліями, водопостачання Божедарівки, Олексіївки, Вільного.  І ще один будівельний майданчик з’явився у Божедарівці. Розпочато будівництво сучасної медичної амбулаторії, у якій буде житло для молодих спеціалістів. Бо капітально відремонтована діюча амбулаторія не може вмістити всіх бажаючих та повністю забезпечити медичним обслуговуванням.

Саме ці плани і обговорив на зустрічі з мешканцями Божедарівки перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман. Відверта розмова відбулася з працівниками  Божедарівського елеватора, ПТУ №71, загальноосвітньої середньої школи, центру первинної медико-санітарної допомоги. Олег Кужман дав конкретні доручення відповідним управлінням та службам щодо виконання звернень мешканців Божедарівської ОТГ, які стосуються покращення соціального обслуговування , ремонту доріг, покращення рівня професійно-технічної освіти.