Олександр Мотрюк: «Має бути конкретна робота і конкретні пропозиції»

Ефективна взаємодія держави і громадянського суспільства – одна з важливих передумов розвитку демократії. А успішність цієї співпраці зумовлюється постійним діалогом та активною участю громадян у державних справах. Про це – в ексклюзивному інтерв’ю голови громадської ради, керівника громадської організації «Військово­патріотичний клуб «Айдар» Олександра Мотрюка.

– Олександре Васильовичу, у чому Ви бачите консолідацію інститутів громадянського суспільства в Дніпропетровської області?

– Це участь та проведення консультацій з громадськістю, конференцій, громадських слухань, «круглих столів», роз’яснення ситуацій тощо. Це дасть змогу більш тісного контакту з мешканцями області та донесення до них позиції громадської ради з тих чи інших питань нашого життя. Вимогою часу нині є об’єднання для співпраці, об’єднання для кращого життя!

– Що Ви робитимете для того, аби Вас почули?

– Має бути конкретна робота і конкретні пропозиції. Громадська рада, з одного боку, має стати рупором інформування відкритої роботи влади, а з іншого – законним та цивілізованим способом висловлення громадської думки із суспільно значущих ­питань.

Сила та патріотизм

– Олександре Васильовичу, Ви – голова правління ГО «ВПК «Айдар». Навчаєте молодь любити Україну?

– Наша організація функціонує уже три роки, нині вона все­українська – майже в усіх областях працюють осередки клубу «Айдар». Виховуємо у молоді почуття патріотизму та ідею національного захисту. Проводимо військово-патріотичні заходи і змагання. Наші інструктори працюють у школах, технікумах. Усе – безкоштовно: вчимо дітей захищати себе, популяризуємо українську культуру. Вчимо козацького двобою, руко­пашного бою, поваги до зброї. За ці роки маємо гарні результати. Юні вихованці клубу вже стали чемпіонами Дніпропетровської області, України, Європи і навіть світу. Та найголовніше – плекаємо патріотів, які не зрадять Україні, бо відчувають  серцем: головне – не гроші, а рідна Земля, український народ і його інтереси.

Ярослава Хлєбникова