Паркування у Дніпрі: які нововведення чекають жителів міста

У Дніпрі найближчим часом планують наносити маркування (спеціальну розмітку) у місцях, де заборонено паркуватися, і водії точно знатимуть, що паркуватися тут не дозволено.

Спільно з інспекцією з питань контролю за паркуванням визначили такі місця, з яких найчастіше евакують автомобілі на штрафмайданчик. Таких місць, зокрема у центрі, досить багато.

Також анонсували ще низку запланованих змін. Так, здорожчає евакуація: «У нинішній ціні евакуації, яка стартує від 720 грн (залежно від тоннажу авто), керувалися відповідними наказами ще від 2013 року. Така сума вже цілком нерентабельна. Наприклад, у Києві ціна за евакуацію автомобіля, запаркованого з порушеннями, понад 2 000. На сьогодні ще триває калькуляція відповідної суми у нашому місті. До кінця лютого її повідомлять.

Окрім того, комунальне підприємство «Міськавтопарк» планує навесні запровадити систему «резидент». Її суть у тому, що дніпряни, які мешкають поруч з платною парковкою, зможуть безкоштовно залишати там авто з 17:00 до 09:00. Наразі підлаштовується під це програмне забезпечення, відпрацьовується алгоритм дій – куди і з якими документами треба буде звернутися тощо.

Зі свого боку начальник інспекції з питань контролю за паркуванням ДМР Володимир Бацун зазначив: «У середньому за день інспекція евакуює 40–50 автомобілів, запаркованих із грубим порушенням правил дорожнього руху. Торік було виписано 154 тис. штрафів на 53 млн грн (які зараховано до міського бюджету)».