Павлоградський хлопчина — один із найкращих спортсменів-кінологів планети

Ще донедавна 9-річний павлоградський хлопчина й уявити не міг, що одного разу увійде до десятки найкращих спортсменів-кінологів планети у своїй віковій групі. Звати його Святослав Кожурін, він — наймолодший представник української збірної з аджиліті (спорт із собаками — Прим. авт.) Окрім спілкування з чотирилапими друзями, йому подобається бойовий гопак, а ще він залюбки грає на барабанах — у рок-гурті. Ексклюзивно «Вістям» Святослав та його мама розповіли, коли захопились аджиліті, як тренують свого чотирилапого вихованця та про що найбільше мріють.

ДОВЕЛОСЯ ПОНЕРВУВАТИ

— Святославе, напевне, до Люксембургу ти їхав за перемогою?

— Насправді, я не сподівався, що стану навіть 10-м, гадав, опинюся десь далеко позаду. На початку змагань дуже хвилювався. А тільки-но вийшов на старт — тривога швидко минула.

— Наталю, а на який результат сина розраховували ви з чоловіком?

— Нам, батькам, дуже хотілося, аби Свят отримав пристойний результат, бо для хлопчика це надзвичайно важливо. Звісно, ми переживали, що у найвідповідальніший момент він не витримає напруження, розплачеться і зійде з траси. До того ж, у Свята були сильні конкуренти — старші за віком і більш досвідчені. А в нього це перші змагання такого рівня. Стартував наш син із Філею (собака породи шелті — Прим. авт.), пробіг без штрафів, але на якомусь відтинку чотирилапий задивився на глядачів, і це забрало дорогоцінний час. Упевнена, що затримка коштувала Святу призового місця на змаганнях. Та я була вражена тим, як мій син в одну мить зібрався й без помилок подолав трасу. Я вдячна нашій молодій тренерці Марії Борисенко, котра доклала чимало зусиль, аби Свят гідно представив Павлоград і Україну на міжнародних змаганнях.

— Я знаю, що понервувати вам довелося не лише через виступ сина.

— Так, готуючись до поїздки, ми мусили думати і про те, за які кошти її здійснити. Адже це дуже дороге задоволення. Якусь суму відкладали, чимось допомогли наші батьки. Жодного мецената нам не трапилося. Тому вже там, на місці, ми мусили економити. Харчувалися скромно, мешкали у кемпінгу. А ще були витрати на участь у стартах. Я вважаю, що ми з чоловіком не мали права позбавляти сина цього шансу. Скажу: вже після виступів до нас підходили тренери інших команд і цікавилися Святом.

БОЙОВИЙ ГОПАК ТА БАРАБАНИ

— Святославе, твоя мрія поїхати на світову першість збулася. Що далі?

— Я хочу змагатися, але вже з власним собакою. Навесні мама й тато подарували мені цуценя породи шелті. Бесті — майже п’ять місяців, вона вже трохи знає команди. У мене добре виходить її дресирувати. До наступного чемпіонату я повинен встигнути підготувати Бесті. Мені дуже подобається, коли собака мене розуміє і долає перешкоди.

— Наталю, а що Ви скажете про найближче майбутнє сина?

— Свят любить собак, і він закоханий в аджиліті. В нього є здібності й величезне бажання перемагати. Щоправда, йому варто навчитися гучніше і чіткіше давати команди своїм чотирилапим друзями. Він робить це тихенько, ледь не через «будь ласка». Перед Люксембургом ми вчили його говорити голосніше.

— Розкажіть, як Свят захопився цим спортом.

— Спочатку аджиліті захопилась я. Відвідувала тренування, разом із нашим родинним лабрадором Карбоном довго намагалася досягти успіху. Але не все мені вдавалося і, зрештою, я почала втрачати інтерес до аджиліті. Зрозуміла, що мене більше приваблює пошуково-рятувальний напрямок. На ці тренування я брала із собою і Свята, аби він не залишався вдома сам. Він довго сидів на трибунах, спостерігав. А на одному із занять не витримав і замінив мене. Це було два роки тому.

— Святославе, я знаю, що тебе цікавить не лише спорт із собаками.

— Так, раніше за аджиліті я почав займатися бойовим гопаком. Із 4 років ходжу на тренування. Заняття в нас тричі на тиждень. А ще я граю на барабанах у музичній групі «Август». Теж дуже подобається.

ЗНАЙ НАШИХ!

Святослав Кожурін — вихованець Павлоградського кінологічного клубу «Антарес». Із 13 по 16 липня в Люксембургу відбулися найбільші в світі дитячо-юнацькі змагання з аджиліті «JUNIOR EUROPEAN OPEN 2017», організовані Міжнародною Кінологічною Федерацією. Україна вдруге взяла участь у цій першості. Святослав Кожурін, який увійшов до складу національної збірної і вперше в житті поїхав до Європи, виборов на змаганнях 10-е місце в категорії «смолл» серед дітей віком до 14 років.

ОЛЕКСАНДР ШУЛЬГА