Перші в Україні: у Дніпрі електронні петиції тепер доступні у смартфоні

Відтепер мешканці Дніпра можуть подати електронну петицію до міської ради через смартфон. Пілот продукту було анонсовано 17 травня на «Diia Summit 2.0» за участю Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Електронні петиції – важлива складова місцевої демократії. Послугою можуть скористатися громадяни України, які мають зареєстроване місце проживання на території громади та успішно авторизувались у «Дії».

Петиції можна переглянути, подати та підтримати в застосунку та на порталі. Крім того, користувачі зможуть легко поширити їх у соціальних мережах чи роздрукувати QR-код для збирання підписів. Підписанти отримуватимуть сповіщення про стан розгляду підтриманих ними петицій, а також бачитимуть відповіді на них.

Дніпро став першим містом в Україні, який взяв участь у пілотному проєкті Національної системи держпослуг «Дія». Зараз послуга доступна у тестовому режимі до затвердження внесення змін до рішення міської ради «Про затвердження положення про електронні петиції».

Проєкт місцевих петицій в «Дії» реалізується за підтримки швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що реалізується Фондом «Східна Європа» та фінансується Швейцарією.