Підсніжник, шафран, тюльпан та сон-трава: які червонокнижні первоцвіти ростуть на Дніпропетровщині

До Червоної книги України занесені 56 видів рослин, що зустрічаються на території Дніпропетровщини. Серед них 15 первоцвітів. Різні види підсніжників, а ще – сон-трава, горицвіт, тюльпан дібровний, шафран, півонія. Вони ростуть у лісах, лугах та степах області.

Про це розповіли в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

«Щороку оновлюємо екологічний паспорт області. Додаємо нові рослини і вилучаємо інші. Іноді щастить натрапити на такі, що раніше не зустрічалися у дикій природі регіону. Наприклад, минулого сезону вперше побачили червонокнижний підсніжник складчастий. Квітка виросла на території Дніпровсько-Орільського заповідника», – зазначила директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА Ірина Понікарова.

 Деякі рослини, які раніше вважалися рідкісними, з часом добре розростаються. Тоді вони перестають бути червонокнижними, каже ботанік, науковий співробітник Дніпровсько-Орільського заповідника Дмитро Ганжа. Наприклад, таке трапилося з сальвінією плаваючою та водяним горіхом.

«Нині в регіоні – сезон первоцвітів. Деякі з них занесені до Червоної книги. Наприклад, цимбохазма дніпровська. Ця квітка «облюбувала» для себе зовсім невелику територію. В Україні її можна зустріти лише у південних степах. Найчастіше – саме в нашій області», – розповів Дмитро Ганжа.

Він додав: окрім червонокнижних, на Дніпропетровщині трапляються і регіонально рідкісні рослини. Серед первоцвітів це пролісок, барвінок, мигдаль, калюжниця, конвалія, півники.

Зривати, продавати або купувати первоцвіти заборонено. На браконьєрів очікують штрафи.