Пісня закликає до самозахисту через окриленість

Мені й досі вчувається здаля в контексті подій сьогодення голос дівчинки, спроможної захистити власну гідність на повний голос у стані, коли й ані кроку.

Фестивалі з подання громадської організації „Творчість”, очолюваної Тетяною Шелюг, уже сприймаються не лише в Дніпрі за низку „Я”, готових до саморозкриття.

Однак у нас іще багато чого, що за лаштунками яскравих видовищ. Повсякчас триває копітка робота, без якої не відбулися б яскравості, а крім того… Не суто ж на видовища працюємо. В нас є соціальний капітал, стартовий для численних програм, корисних для осіб з інвалідністю.

Нашу „Творчість” у регіоні й не тільки підтримують за реальну інклюзив-діяльність. Актив „Творчості” своєю роботою доводить: суспільство толерантне твориться від „Я-толеранто”.

… Актив „Творчості” щойно привітав жінок зі святом. Міжнародний день солідарності жінок, які виборюють свої права, давно вже скасували й замінили на свято весни та квітів, а цьогорік і вихідний — зась. Однак жінки ж не до вихідних і всіляких акцій, вони просто … не зась. І „міжсобойчик” у скромному офісі „Творчості” переконав нас у тому, що ми прекрасні, допоки жінки, як є. Дійство на честь 8 березня відбулося 10 березня. Соціальний спектакль не виносили як доробок на фестивальний рівень чи арт-толоку. То було для самих себе. Миттєвості змістовного спілкування чи репетиція майбутніх так-таки видовищних…?!

Наразі не прогнозую. Коли особи з порушенням опорно-рухового апарату виконують чарльстон, я в захваті від роботи Ольги Мірошниченко, яка спромоглася того їх навчити. Номер про закоханого ковбоя переконує: Михайло Гальцев, скоріше відповідний ролі Вінні-Пуха, змушує повірити в його любов і…

Все було про любов і весну, щирість почуттів і спроможність співпрацювати й допомагати одне одному. Гальцев, до речі, вправно доправляв на сцену тих, кому важко було зійти сходинками без супроводу. Адже танцювати під співи колег усім хотілося — то й… Чому б і ні? Отої розкутості й бажання пострибати, як удається, запозичити б усім у Ларочки Інкатової, королеви чарльстону… Аудіо-відео не вловлять у ній опорницю!

Тетяна Шелюг відзначила головне: ми навчилися добре співати, читати й складати вірші, мовляв, однак іще важливіше, що не розгублюємось перед камерою, прагнемо до сцени, якщо хочеться танцювати, й вигукувати „Браво!” та „Біс!” під оплески… Іще ж до того: миттєвості змістовного спілкування замінити нічим — і… Чи реально провести урок отакого спілкування поза стінами офісу „Творчості”?

Війна того навчить або… Спробуймо бодай провести УРОК ТОЛЕРАНТНОСТІ в себе за місцем помешкання.

Наталія АБРОСИМОВА.

P.S.

Центр журналістської солідарності при ДОО НСЖУ в рамках програми „Безпека на війні” провів низку заходів, покликаних усіх нас озброїти знаннями щодо поведінки в умовах, які склалися на сьогодні. Це від IQ. Наш інтелектуальний рівень забезпечує самооборону від знань і навичок. Є й EQ.

Емоційний коефіцієнт іще не настільки вивчений, як IQ, та ми достеменно знаємо: напрацювання „Творчості” на користь просування країни до толерантності. Особи з інвалідністю в умовах сьогоденної війни вже засвоїли: важливо мати якийсь метод самозахисту.

Відволікатися через так зване заземлення, тобто щось робити на кухні, абощо, коли сирена так-таки виє. Мати якийсь талісман, що відволікає, коли страх вражає навіть на рівні підсвідомості. Та головний спротив усьому ворожому — в собі. У нас є доповнення до вельми слушних порад: „Крок до творчості — крок до життя”.

Від авторки цих рядків — гасло, що складається в устремління до зірок:

НА КРИЛАХ ТВОРЧОСТІ ДУША МОЯ ЛІТА.

ЇЙ НЕ В ТЯГАР НЕДУГИ ТА ЛІТА.

Склала колись цей заголовок репортажу про фестиваль і не повторюю вдруге по святково-закличному. Просто продовжую тему самозахисту людини від усього, що руйнує нас, під мирним небом і надто ж ворожим. Адже 17 березня в офісі „Творчості” знову був концерт. Інший, та не гірший. Як „День міжнародної солідарності жінок” свято вже не відзначається. Нинішнього року навіть вихідний відмінили. Однак зустріч з весною — це не вилучити з наших душ. А де весна, там і квіти, і кохання, і віра в оновлення планети Земля з надією на покращення самої сутності буття. Не розчаровуймось у власних спроможностях!