Пити чай і курити: що ще не можна робити на холоді

В холод не можна пити гарячий чай, носити тісне взуття та палити. Дотримання цих порад допоможе пережити морозну зиму. Що не варто робити в мороз, пише gazeta.ua з посиланням на  edinstvennaya.ua.

Голодування

У сильні морози організм потрібно забезпечити паливом для вироблення внутрішньої енергії. Тому перед виходом на вулицю обов’язково варто з’їсти гарячу і ситну їжу, не обмежуючись лише салатом. В меню повинні бути білки та м’ясо.

Курити на морозі

Куріння на морозі зменшує циркуляцію, а це може стати причиною відмороження кінцівок.

Укутуватися шарфом

Цю помилку часто роблять дорослі і мами, коли загортають рот і ніс малюкам вовняним шарфом. Пара, яка видихається, просочує шарф і під впливом морозного повітря він перетворюється в крижану кірку. Тому повітря стає ще більш охолодженим. Як результат — застуда або ангіна.

Носити тісне взуття

На випадок морозів краще мати вдома вільну тепле взуття, якої можна замінити звичні шкіряні черевики. Тісне взуття часто є основною передумовою для відмороження. Плюс до всього в чоботи обов’язково потрібно покласти теплі устілки, надіти шерстяні шкарпетки замість бавовняних.

Пити чай перед виходом на вулицю

Напитися гарячого чаю відразу перед виходом на вулицю — ще одна поширена помилка. Він розширює судини. Тому вийшовши на мороз, ми втрачаємо багато власного тепла. Після прийому чаю або кави на вулицю можна виходити не раніше, ніж через 30 хвилин.


Метки: , , , , , ,