Покращити місто зможуть дніпряни

Дніпровська міська рада оголосила постійний відкритий конкурс проектів із благоустрою обласного центру. Його мета — створити нові візитівки, з якими асоціюватиметься Дніпро.

ВИМОГИ ДО ПРОЕКТІВ

Про це під час прес-конференції повідомив начальник КП «Управління контролю благоустрою міста» Станіслав Абрамов. «Мета конкурсу — не тільки звести нові об’єкти, з якими асоціюватиметься Дніпро, а й оновити старі, віддалені від центру парки, — зазначив посадовець. — У ньому можуть взяти участь пересічні мешканці міста, або ж ініціативні групи чи творчі колективи, які запропонують оригінальні ідеї для реалізації».

Міська влада також запрошує виробників, скульпторів, художників, ковалів. Згідно із чинним законодавством, елементи благоустрою, що можуть бути запропоновані, — монументи, фонтани, скульптури, лавки, штучні водоспади, елементи дитячих та спортивних майданчиків, арки, колони, альтанки, арт-об’єкти тощо. Головне, аби митці дотрималися двох обов’язкових вимог — об’єкт має відповідати вимогам моралі та бути антивандальним. Розглядатиме проекти конкурсна комісія у складі 4 осіб, серед яких і головний архітектор Дніпра Дмитро Волик. Збиратимуться раз на місяць і обиратимуть кращих. Кінцевої дати конкурс не має, він буде постійний.

РЕАЛІЗУВАТИ ІДЕЮ

«Об’єкти розміщуватимуться на умовах співфінансування міськ­радою», — зазначив начальник КП «Управління контролю благоустрою міста». Проте він закликає митців реа­лізовувати свої ідеї самостійно. На думку Абрамова, можливість розташувати свій витвір на території Дніпра — це вже нагорода. За його словами, сьогодні є один такий проект, який втілюється у життя. Це скульптура з металу, яку встанов­лять на набережній, поблизу скляного шару. На баланс нові об’єкти братиме «Управління контролю благоустрою міста» чи інше КП, що відповідає за територію, на якій установлять об’єкт.

Отже, тих, у кого вже є ідеї, як покращити територію обласного центру, просять надсилати свої пропозиції на адресу: вул. Троїцька, 22-а, або на електронну пошту: ukbg@ukr.net.

ЛЮДМИЛА КОПИЛЕНКО

Добавить комментарий