Понад 3,2 тис абітурієнтів подали документи до профтехів області

Понад 3,2 тис вступників Дніпропетровщини подали документи до профтехів. Найбільше у Дніпровському і Криворізькому районах.

Про це під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації повідомила заступниця голови ОВА Ольга Горб.

«Життя триває. Вступна кампанія на Дніпропетровщині йде за планом. Нових учнів готові приймати більш ніж півсотні профтехів регіону. Запрошуємо абітурієнтів подавати документи на навчання. Бюджетних місць достатньо», – зазначила Ольга Горб.

Вона додала, що перелік документів невеликий. Найперше, це заява від вступника, свідоцтво про базову або загальну середню освіту, медична довідка, документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство.

«Цьогоріч профтехи області зможуть прийняти на бюджет майже 8 тис вступників. По регіональному та державному замовленню. У навчальних закладах готуватимуть фахівців 99 робітничих професій за 15 напрямами. Найбільше електротехнічного, будівельного, транспортного, сільськогосподарського профілю. А ще сфери громадського харчування», – розповіла Ольга Горб.

Вступна кампанія до закладів професійно-технічної освіти триватиме до 31 серпня. Втім подати документи можна буде до 1 листопада. Якщо залишаться вільні місця, коли доукомплектовуватимуть навчальні групи.

Поза конкурсом вступати можуть абітурієнти пільгових категорій. Серед них діти, позбавлені батьківського піклування, сироти, ветерани війни, абітурієнти з інвалідністю. А ще діти військовослужбовців та правоохоронців, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Загалом в області фахівців робітничих спеціальностей готують 56 профтехів. На навчання запрошують й вступників з інших регіонів. Переселенців з Херсонської, Донецької, Луганської, Миколаївської, Запорізької областей.