Порушення правил у заповідних територіях: Уряд ухвалив посилення відповідальності

Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт розроблений Міндовкіллям про посилення адміністративної відповідальності за порушення на заповідних територіях.

“Цей крок є логічним продовженням боротьби з джипінгом на територіях природно-заповідного фонду”, – повідомив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Наприкінці березня Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування підтримав і рекомендував парламентарям ухвалити в першому читанні урядовий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». Цей законопроєкт встановлює суворіші заборони на пересування автомобілів по заповідних територіях, дозволяючи це лише на дорогах загального користування, вулицях міст та інших населених пунктів і на приватних територіях.

Олександр Краснолуцький зазначив, що наступним етапом боротьби з джипінгом є посилення відповідальності шляхом значного підвищення штрафів. Наразі розміри штрафів є недостатніми для запобігання таким правопорушенням.

Сьогодні штрафи для громадян становлять від 153 до 408 гривень, а для посадових осіб – від 255 до 510 гривень. За даними Держекоінспекції, у 2023 році по всій Україні суди стягнули з порушників 4,5 тисячі гривень, але фактично було сплачено лише 493 гривні. У той же час збитки, завдані об’єктам природно-заповідного фонду, склали близько 7 мільйонів гривень, з яких відшкодовано лише 913 тисяч гривень.

Після ухвалення закону розмір штрафів буде збільшено орієнтовно в 50 разів. Для громадян вони становитимуть від 8500 до 17000 гривень, а для посадових осіб – від 17000 до 25500 гривень.

Міндовкілля продовжує боротьбу з джипінгом на заповідних територіях, збільшуючи штрафи за порушення правил охорони та використання природоохоронних земель. Це один із дієвих методів захисту біорізноманіття від знищення, хімічного забруднення, шуму та вібрацій, спричинених автомобілями.

фото з вівдкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!