Про підсумки роботи Дніпропетровського обласного відділення АМКУ за 1 півріччя 2016 року

Впродовж 1 півріччя 2016 року до територіального відділення надійшло 222 заяви про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Припинено 63 порушення законодавства про захист економічної конкуренції у т.ч.: 4 порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання; 36 порушень у вигляді зловживання ринковою владою; 15 порушень з боку органів влади та місцевого самоврядування; 6 порушень у вигляді недобросовісної конкуренції.

Порушників притягнуто до відповідальності на суму понад 1млн.100 тис.грн. Економічний ефект від припинення порушень складає понад 1 млн. грн.

Велика кількість заяв, що надійшли до територіального відділення у 1 півріччі поточного року стосувалась дій газопостачального та газорозподільних підприємств.

Як показав аналіз предмету звернень найбільш характерними для всіх підприємств є:

1.Невиконання ремонту лічильника в ході держповірки та зобов’язання споживачів нести додаткові непередбачені витрати, пов’язані з заміною лічильника;

2.Припинення газопостачання загалом на об’єкт споживача, а не на окремі несправні газові прилади;

3.Не відновлення, без об’єктивних причин, газопостачання після завершення аварійно-відновних робіт, або ПТО; Не дотримання строків відновлення; Встановлення власної процедури відновлення.

4.Нарахування збитків, завданих діями споживачів, без доведення порушення з їх боку, або з порушенням процедури, встановленої нормативними актами;

5.Необґрунтоване визначення обсягів спожитого газу, а відтак і вартості послуг газопостачання, у періоди зміни тарифів.

6.Встановлення непрозорої процедури звіряння фактично використаних обсягів газу.

Вказані питання потребували як скорішого вирішення, що стало підставою проведення «Круглого столу».

За результатами проведеного «Круглого столу» вирішено газорозподільним та газопостачальному підприємствам вжити заходів щодо виправлення ситуації по зазначеним вище питанням зі споживачами в розумні терміни, а саме до завершення розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції. В іншому випадку територіальним відділенням будуть вжиті заходи реагування згідно законодавства.

Діяльність відділення є прозорою, висвітлюється на сайтах www.amc.gov.ua, www.adm.dp.ua. Запроваджено у фейсбуці сторінку територіального відділення — www.facebook.com/amkudnipro/. Крім того, на власному сайті територіальним відділенням розміщуються прийняті рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції в повному обсязі (крім інформації з обмеженим доступом).

Добавить комментарий