Прогнози на літо: скільки коштуватимуть свіжі овочі та фрукти

Цьогоріч експерти прогнозують гарний урожай овочів, фруктів та ягід. Усе — завдяки сприятливим весняним погодним умовам.

Утім, ще досі зберігається загроза посушливої або дощової погоди, що може вплинути на якість та кількість урожаю.

ЗНИЖЕННЯ ЦІНИ

Зараз в Україні дозрівають ранні овочі та ягоди. Ситуація на полях значно краща, ніж торік, тож це одразу позначилось на цінниках на городину на ринках та в магазинах.

«Погода сприятлива для дозрівання плодово-овочевої групи. Боятись, що якоїсь продукції не буде — не варто. Ми бачимо, що пропозиція ранніх тепличних овочів збільшується, а ціни — знижуються. Дешевшають редиска, капуста, огірки, помідори. Нетривалі дощові або прохолодні дні — не надто шкодять рослинам. Пропозиція збільшуватиметься і надалі, тож очікуємо, що ціни будуть поступово просідати», — говорить керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев.

Він зазначив, що експерти вже чекають, яким буде врожай кісточкових ягід, адже погода може бути непередбачуваною, і засуха у червні, або навпаки — дощовий місяць може негативно вплинути на розвиток рослин.

«Ці фактори можливі, але необов’язково матимуть місце. Головне для виробників — у травні не було заморозків. Це один із найголовніших чинників, який міг суттєво вплинути на врожай, але все було добре, тому ранні овочі та фрукти будуть доступнішими, ніж у минулому році. Також стабілізувалась і карантинна ситуація. Нині гуртові ринки в усій Україні працюють, фермери можуть спокійно продавати свою продукцію. Торік реалізувати плодово-овочеву групу було важко, адже багато майданчиків не працювали, і тому були високі ціни на городину», — запевняє Олександр Хорев.

ОСНОВНІ ВИРОБНИКИ

Щодо врожаю черешні, то її очікують багато. «Якщо не буде затяжних дощів, то з черешнею все буде доб­ре. Вона стане більш доступною та смачнішою, ніж у минулому році», — сказав Олександр Хорев. Основними виробниками цієї кісточкової ягоди він назвав Запорізьку та Дніпропетровську області.

Тамара Бєлкіна
фото: з відкритих джерел