Психологи назвали лайку ознакою чесності

Люди, які часто лаються, частіше говорять правду. Такого висновку дійшла команда психологів з Нідерландів, Великої Британії, США і Гонконгу. Стаття вчених опублікована в журналі Social Psychological Science, а коротко про неї повідомляється в прес-релізі Кембриджського університету. Пише «Радіо24».

У першій частині дослідження взяли участь 276 респондентів. Їм було запропоновано перерахувати найбільш часто використовувані ними лайки, а також причини вживання грубих виразів.

Після цього фахівці проаналізували чесність учасників за допомогою модифікованої шкали брехні Айзенка. Вона включає в себе 12 питань, таких як, наприклад, “чи всі ваші звички хороші” або “чи завжди ви тримаєте свої обіцянки, навіть якщо це принесе вам незручності”. Позитивні відповіді на них вважаються неправдивими, і за їхньою кількістю можна визначити схильність людини до брехні.

У другій частині роботи вчені вивчили поведінку близько 74 тисяч англомовних користувачів Facebook, оцінивши кількість використовуваних ними у соцмережі грубих слів. Чесність людей була проаналізована за допомогою підходу, розробленого в 2003 році, згідно з яким брехуни рідко використовують займенники першої і третьої особи, слова “але” та “виключити”, а також схильні до вживання дієслів руху і таких слів, як “турбуюся” або “я боюся”.

Встановлено, що ті, хто часто вдається до лайки, більш чесні, проте дослідження не розкриває причинно-наслідкових взаємозв’язків. Крім того, на думку вчених, люди можуть використовувати брехню, щоб здаватися більш привабливими для оточуючих, тому схильність говорити правду не означає, що людина уникає аморальної поведінки.

Залишити відповідь