П’ять осінніх суперфруктів, які треба додати у свій раціон

Прийшла осінння пора. Тому варто звернути увагу на осінні дари природи, які принесуть користь оргнанізму. Пише сайт «Наша мама».

Слива
Сливки, яких зараз багато на прилавках магазинів, неймовірно багаті вітамінами, мінералами і важливими антиоксидантами. У них надзвичайний вміст вітаміну С, а ще сливи можуть похвалитися протизапальним ефектом.

Виноград
Червоні сорти винограду містять найбільше антиоксидантів і вільних радикалів. Саме тому виноград пов’язують зі зниженням ризику захворювань серцево-судинної системи.

Яблука
Яблука знижують ризики серцевих захворювань і деяких видів раку, включаючи рак прямої кишки. Дослідження, проведене за участю більш ніж 56 000 людей, пов’язувало більш високе споживання яблук та інших продуктів, багатих на флавоноїди, зі зниженням ризику смерті від усіх причин, в тому числі від раку і хвороб серця.

Персики
Свіжі шкірка і м’якоть цих фруктів мають вищу антиоксидантну і протизапальну активність, ніж після термічної обробки.

Чорниця
Ці ягоди містять кілька потужних антиоксидантів і особливо багаті антоціанами, які є рослинними пігментами, на частку яких припадає до 60% їх поліфенольних сполук. Щоденне вживання свіжої чорниці, навіть в помірних кількостях (трохи більше 100 грамів), виявилося пов’язано зі зниженням ризику серцевих захворювань і діабету 2 типу, а також з більш повільними темпами зниження розумового розвитку у літніх людей.