Рання полуниця: як правильно обрати ягоду, аби не отруїтися

Рання полуниця вже з’явилася на ринках та прилавках супермаркетів. Покупці здебільшого обирають ягоди за розміром і яскравим кольором, у чому найбільше помиляються. Повідомляє 24 канал.

Полуниця – смачна кисло-солодка ягода і надзвичайно корисна для організму. У ній безліч вітамінів та антиоксидантів. Проте, не усім можна їсти полуницю, адже вона є сильним алергеном та містить велику кількість фруктових кислот.

Чим корисна полуниця?

 1. Містить масу корисних речовин: залізо, магній, калій, кальцій, натрій, фосфор, кремній, цинк і мідь.
 2. До її складу входить цілий комплекс вітамінів: А, В1, В2, Е, С.
 3. Багата на антиоксиданти, що роблять шкіру людини пружною і еластичною.
 4. Містить фолієву кислоту, що є незамінною для нормальної роботи репродуктивної системи.
 5. Покращує зір, допомагає при подагрі, зміцнює пам’ять.
 6. Позитивно впливає на метаболізм.
 7. Знижує рівень холестерину в організмі.
 8. Стимулює імунну систему.
 9. Завдяки саліциловій кислоті має протизапальну властивість.
 10. Допомагає боротися з целюлітом у жінок: дрібні кісточки ягоди виступають в ролі пілінгу, стимулюючи кровообіг в проблемних зонах, а кислоти відбілюють шкіру і підвищують її пружність.

При цьому ягода містить органічні кислоти, тому її не варто їсти людям, які мають проблеми з кишковим трактом та схильним до алергії. Також не варто годувати полуницею дітей, яким менше року. Дітям постарше варто давати не більше п’яти ягід на день.

Як правильно обирати полуницю: критерії

 1. Понюхайте полуницю – хороша ягода має гарних запах. Якщо від неї чути якимось стороннім запахом – краще від покупки відмовитись.
 2. Ягоди мають бути яскраві, але не темні, хвостики не сухі, але легко відриватися, зерна – занурені у ягоду. А от на форму не потрібно звертати особливу увагу.
 3. Не варто купувати ідеальну глянцеву полуницю. Вона точно була оброблена нітратами і містить в собі багато шкідливих речовин. Ягоди мають бути сухими, мати природній колір і вигляд.

Проте, навіть натуральні ягоди містять у собі невелику кількість нітратів. Тому не варто зловживати ранньою полуницею, адже можна отруїтися. Найкраще поступово вводити ці смачні ягоди у свій раціон.

Фото: pixabay