Річниця визволення міста: у Дніпрі відкривають нову виставку

25 жовтня о 15:00 у приміщенні Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького (проспект Яворницького, 16) відбудеться відкриття виставки «Коли в дім прийшла війна…», присвяченої 76-й річниці визволення м. Дніпра. Повідомляють на ФБ-сторінці музею.

Головна мета виставки показати долі людини, бо осторонь під час війни залишитись неможливо. Виставка має сприяти поповненню колекції музею за темою, тому тут використовуються переважно предмети з останніх надходжень та особистих колекцій.

На початку виставки розповідається про оборонні бої за місто Дніпропетровськ частин Червоної Армії з армією Вермахту, де представлені картосхеми воюючих сторін, фото та документи учасників оборони, в числі яких були дівчата-медики, які рятували життя пораненим бійцям.  25 серпня 1941 р. частини Червоної армії відступили на лівий берег Дніпра. Для більшості населення міста та області розпочалось «нове життя» під окупацією, яке продовжувалося два роки та два місяці. Жорстокі та нелюдські умови життя, масові розстріли, знищення євреїв, переслідування та катування цивільного населення – такими були основні риси «нового порядку».

Як жили тоді наші громадяни, де і як заробляли на життя, яку отримували платню, які були ціни, що їли та як одягались, де і що купували і як розважались – про все це розповідають численні оголошення, фото, документи та деякі речі.

У вересні 1943 р. прийшов кінець окупаційному режиму – почалось визволення Дніпропетровщини. 27 вересня звільнено Амур-Нижньодніпровськ, частини Червоної армії форсували Дніпро в багатьох місцях області. Після майже місячних боїв на правобережних плацдармах, 25 жовтня 1943 було визволено обласний центр і почалась тяжка праця по відбудові краю. Бої за визволення області та перші після окупаційні роки у нашому місті також представлені у матеріалах виставки.

Виставка буде працювати з 25 жовтня по 15 листопада 2019 р.

Вартість квитка – 20 грн. дорослий, 10 грн. дитячий.