Розкажіть рідним з Донеччини: як евакуюватися з «гарячої точки»

На Донеччині ведуться активні бойові дії. Там зруйнована інфраструктура. Попереду – зима. За відсутності світла, тепла, ліків та їжі вижити буде непросто. Єдиний вихід для місцевих – евакуюватися.

Переселенці з Донецької області, які вже переїхали на Дніпропетровщину, можуть розповісти своїм родичам та знайомим про необхідність покинути рідні краї. А ще – як це зробити організовано.

 Евакуація безкоштовна. Необхідно зробити заявку. Можна звернутися на «гарячу лінію» Мінреінтеграції: 1548.  Або зателефонувати за номером 098 890 33 18.

При оформленні заявки повідомлять місце і час збору. Автобусом відвезуть на вокзал у Покровську. Звідти ходять два евакопотяги. Щодня – на Львів. За парними числами – до Кропивницького. Обидва курсують через Дніпро.

Після прибуття до безпечного місця переселенцям запропонують безкоштовні житло та харчування. Нададуть психологічну, медичну, гуманітарну допомогу. Допоможуть із оформленням разових та щомісячних грошових виплат.

Наприклад, на центральному вокзалі у Дніпрі облаштували міні-відділення «Укрпошти». Там переселенці можуть отримати разову допомогу від міжнародних організацій. Люди з інвалідністю та діти – по 3 тис грн, решта – по 2 тис грн. Пасажири з інвалідністю, які їдуть далі до Львова, отримують гроші просто в вагоні.

Крім того, на дніпровському вокзалі працює Координаційний центр волонтерів Дніпра. Його облаштували у Центрі матері і дитини. Переселенців, які приїхали евакуаційним потягом, забезпечують їжею та водою. Тим, хто рухається далі до Львова, видають пайки. У центрі можна поїсти та переночувати.