Сергій Танчинець: «Ми хотіли грати різний рок»
Нещодавно до Дніпропетровська та Кривого Рогу приїздив український рок-гурт «Без обмежень». Хлопці – часті гості в зоні АТО та військових шпиталях, де вони дають концерти для наших захисників. Після одного з таких виступів вокаліст гурту Сергій Танчинець поспілкувався з кореспондентом «Вістей» та розповів про назву колективу, що слухає його донька та чим він захоплюється, крім музики.
Колективна творчість
– Сергію, ви приїхали до нас з альбомом під назвою «Дихаю тобою». Розкажіть про нього.
– Він містить 10 треків. Назва походить від пісні «Налий мені вина», яка, на наш погляд, є своєрідним лейтмотивом усієї платівки, тому що пронизана чуттєвістю і ніжними почуттями як до коханої жінки, так і до матері. В альбомі є пісні, присвячені людям, про яких думаємо. А оскільки ми про них думаємо, то можна це перефразувати як «дихаємо ними».
– У цій збірці також є пісня, присвячена Небесній сотні.
– Так, вона називається «Мамині слова». Це історія – ніби відчуття матері після втрати сина на Майдані. Більша частина пісні була написана хвилин за 15, а потім я попросив дружину прочитати текст і висловити свою думку. Через деякий час, переглянувши написане, жінка її дописала. «Слова» – напевно, найважливіша композиція з нашого репертуару, і ми її сприймаємо дуже серйозно.
– Хто у вас пише тексти, а хто – музику?
– Слова здебільшого пишу я, інколи допомагають моя дружина і дружина нашого гітариста. А музику складає весь гурт, переважно на репетиціях.
– Чому вирішили назвати гурт «Без обмежень»?
– Коли ми зібралися, то слухали різні рок-напрями, кожен хотів грати музику у своїй стилістиці. Виникали суперечки щодо цього. Аби їх позбутися, вирішили виконувати різну рок-музику, і після цього з’явилася назва.
Інший антураж
– Ви часто даєте концерти в зоні АТО. Як сприймають ваші пісні на передовій?
– Це люди, які вміють слухати. Вони чекають, щоб до них приїхали, і з повагою ставляться до тих, хто до них завітав. Але скажу відверто: на передовій хлопці радіють дівчатам і добре, що разом із нами туди їздять представниці прекрасної статі. Надзвичайно мило виглядає, як воїни ніжно до них ставляться. Особисто мені дуже подобається атмосфера спілкування з цими людьми. Хочеться, щоб усе швидше закінчилось і ми зустрілися з ними в іншому антуражі.
– Чи є Ви в соцмережах та чи спілкуєтеся там із фанатами?
– Звісно. В мене таке правило: завжди відповідаю людям, які мені пишуть. По собі знаю – ніколи не написав би відомому музиканту, мені було б важко сформувати думки і пересилити себе. Якщо людина наважилась і звернулась до виконавця, музику якого вона любить і слухає, це вже крок. Не можу не відповісти. Більше того, часто перевіряю за хештегом «без обмежень» статті про гурт, усе лайкаю, коли бачу пост – інколи френджу сам. Вважаю, що чим ближче ми зі слухачами, тим більше користі і для них, і для нас.
Рідна скрипалька
– У Вас є маленька донечка Анастасія. Що вона слухає?
– Поки що дитячу музику. Я не буду їй нав’язувати якийсь певний стиль, але намагатимуся при ній слухати виконавців світового рівня, щоб мимоволі формувати гарний смак.
– Чи має вона бажання займатися музикою?
– Нещодавно їхав зі своєю дівчинкою в машині та слухав одну з наших нових пісень. Там є дуже ніжна і красива скрипка. Вона почула, їй сподобалось, і донечка попросила на день народження подарувати їй цей інструмент. Звісно, ми його купимо та віддамо дитину до музичної школи.
– Чим ще захоплюєтеся, крім творчості?
– Мотоциклами. Не люблю це слово, але я – байкер із дворічним стажем. Мені дуже подобаються мотоцикли в такому ретро, брутальному стилі, коли все іржаве і майже побите, але гарно їздить і чудово звучить.
Анастасія Нефретова,
фото з мережі Інтернет