Сергій Токарєв розповів про нову інвестицію Roosh Ventures

Венчурний фонд Roosh Ventures, який входить до інвестиційної групи Roosh, нещодавно долучився до інвесторів, які вклалися у британський стартап Arkis. Загалом проекту вдалося залучити 2,25 млн доларів. Про це повідомив у своєму Facebook ІТ-бізнесмен і партнер Roosh Сергій Токарєв.

Зі слів інвестора, компанія зайнята на ринку DeFi та дає можливість своїм користувачам залучати гроші для короткострокових on-chain криптовалютних операцій. Клієнти беруть кредити, проводять трансакції та повертають кошти без переходу на інші платформи.

Що відомо про Arkis

Стартап заснували у 2022 році Сергій Тищенко та Олександр Проскурін. Вони мають багаторічний досвід роботи у фінансовій галузі та освіту у сфері академічної математики. Ідея проекту з’явилася в українців після того, як криптовалютний хедж-фонд Tree Arrows Capital і сервіс обміну криптовалют FTX збанкрутували. Сергій та Олександр вирішили згенерувати новий математичний підхід до питання кредитування, завдяки чому з’явилася можливість використовувати для торгівлі активами позиковий капітал.

Таким чином користувачі британського стартапу Arkis можуть проводити кредитні операції без сторонніх платформ і сервісів. Як зазначають засновники, вони прагнуть задіяти технологію блокчейн, аби покращити спосіб розрахунку перехресної маржі, забезпечивши максимальну ефективність використання коштів.

Сергій Токарєв розповів, що серед інших інвесторів є французький венчурний фонд Psalion VC, британський G1 Ventures та американський gumi Cryptos Capital (gCC).

Переваги та особливості стартапу Arkis

Головна ціль проекту полягає у тому, аби прискорити розвиток ринку DeFi. На думку Олександра Проскуріна, покращення цієї сфери схоже на шлях традиційних фінансів: якщо спочатку у неї не було чітко вираженої структури, то сьогодні маємо складну систему з хедж-фондами, біржами та брокерами.

Завдяки співпраці з DeFi вдалося створити захищене індивідуальне середовище кредитного плеча. У смарт-контракті клієнта прописано на що саме йдуть кошти та коли їх повернуть. Всіма процесами займається інвестиційний менеджер. Таким чином зменшується комісія для користувача, а також знижуються ризики контрагента.

«Я одразу ж зацікавився стартапом. Аби прийняти рішення щодо інвестування, у мене пішло лише кілька тижнів», – говорить Сергій Токарєв.

Як тільки Arkis завершив розробку MVP, було анонсовано стратегічне партнерство з менеджером альтернативних інвестицій Edge Capital та інтеграцію стартапу з агрегатором децентралізованих бірж 1inch. Компанія вже готова залучати перших клієнтів.

На думку партнера Roosh Ventures Адама Гащишина, проект конструює взаємовигідний зв’язок між кредиторами та корпоративними позичальниками. Смарт-контракти забезпечують прозорість, безпеку та ефективність для боргових угод на основі криптовалют.