Сесія Дніпровської міськради: що сьогодні вирішили депутати

У Дніпрі відбулося засідання 37-ї чергової сесії міської ради. У залі було зареєстровано 52 депутати під головуванням секретаря міської ради Олександра Санжари.

Згідно з порядком денним депутати розглянули низку важливих питань. Наразі було ухвалене звернення до влади Дніпропетровщини з пропозицією передбачити для міста 209,3 млн. грн. додаткової дотації у регіональному бюджеті на утримання закладів освітньої та медичної галузей. У загальному обсязі дотацій для обласного бюджету ця сума розрахована саме на показники Дніпра. Декілька років поспіль місто не доодержувало кошти на утримання зазначених галузей через те, що профільні міністерства розраховують суми субвенцій, керуючись показниками позаминулих років. Так на 2019 рік у держбюджеті заплановано виділення 738,9 млн. грн для дніпровських лікарень та трохи більше 1 млрд. грн. для навчальних закладів. Загалом, це майже на 12% менше за потрібне. Бюджет міста не матиме можливості покрити цю нестачу власним коштом.

Також у ході сесійного засідання депутати міськради підтримали зі змінами петицію щодо збільшення у 2019 році фінансування «Програми сприяння діяльності ОСББ, ЖБК  та ОК  у багато квартирних будинках міста Дніпра на 2016 – 2020 роки». У тексті електронної петиції вказано на необхідність збільшення видатків (у рамках Програми) з 15 млн. грн. до 120 млн. грн. Саме ця сума дозволить на засадах співфінансування зробити ремонти в будинках, які цього потребують. Водночас депутати звернули увагу на те, що у поточному році ОСББ, ЖБК  та ОК не встигають освоїти кошти: близько 50% були заморожені. Взагалі, це питання виявилось найбільш дискусійним. Тож у 2019 році фінансування залежатиме від обсягів вибірки коштів та від того, як домовласники та кооперативи будуть їх освоювати.

«Для цього ми дали доручення департаменту економіки та фінансів, а також депутатській комісії з питань бюджету — вдосконалити механізм виділення цих коштів, щоб конкурс проводився кілька разів на рік. Це створить більш якісні умови для домовласників і допоможе освоїти більше ніж вони встигають зараз», — підкреслив секретар міськради Олександр Санжара.

Поліна Дмитрієва