Щеплення від дифтерії: мешканці Дніпра почали частіше звертатися до лікарів

У Дніпрі не зареєстровано жодного випадку дифтерії, тоді як в інших містах країни зафіксовано локальні спалахи – 20 випадків цієї хвороби з початку року. За словами медичних працівників, запобігти розвитку дифтерії та ускладненням від неї можна лише за допомогою вакцинації. Повідомляють у прес-службі міської ради.

«Відповідні щеплення проводяться дітям згідно з календарним графіком у 2, 4, та 6 місяців. Ревакцинацію проводять у 18 місяців, 6 та 16 років, а також кожні 10 років. Безкоштовні вакцини від дифтерії є у достатній кількості у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Щоб зробити таке щеплення, необхідно звернутися до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра», – розповіла головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міськради Тетяна Мартиненко.

Вона також зазначила, що останнім часом у місті значно побільшала кількість людей, які звернулися до лікарів за проведенням щеплення від дифтерії. Так, за останній тиждень було вакциновано 5 245 дорослих та 2 207 дітей, до цього – 450 дорослих за тиждень. Загалом на сьогодні по місту вакциновано 58,6 % дніпрян. Втішає, що люди стають більш свідомими і роблять щеплення, але поки цього відсотка не достатньо для створення колективного імунітету.

Зі свого боку завідувач інфекційного відділення № 1 міської клінічної лікарні № 21 імені професора Є. Г. Попкової Володимир Чумак підкреслив: саме за допомогою вакцинації та ревакцинації створюється колективний імунітет. Якщо він становитиме мінімум 95 % від загальної кількості населення, то ніяка епідемія нам не загрожуватиме. Це стосується й інших інфекційних хвороб. А загалом локальні спалахи дифтерії можуть розвиватися у нашому місті, зокрема, через велику кількість відмов від щеплення.

Лікар також нагадав, що дифтерія – одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань. Вона, як правило, вражає ротогорлянку, розвиває набряк підшкірно-жирової клітковини. Є також дифтерія очей, шкіри та статевих органів. Загалом недуга має серйозні ускладнення, які проявляються з боку серцево-судинної, нервової системи, нирок. Серед перших ознак дифтерії – підвищення температури тіла та дискомфорт у ротовій порожнині з помірним болем. При таких проявах слід негайно звернутися до сімейного лікаря чи інфекціоніста.

Водночас завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень дніпровського міського відділу лабораторних досліджень Наталя Інякіна додала: на базі мікробіологічної лабораторії згідно з планом проводиться моніторинг циркуляції збудників вакцинокерованих інфекцій, у тому числі й дифтерії, у закритих дитячих організованих колективах. На випадок ускладнення епідемічної ситуації з дифтерією служба у достатній кількості забезпечена поживними середовищами та реактивами для проведення досліджень на недугу серед контактних осіб із захворілими.

 

Фото: з відкритих джерел