Що таке броньовані двері та на які класи захисту вони діляться

Бронедвері – це вхідні двері, які забезпечують підвищений рівень захищеності. Вони складаються із кількох шарів міцного металу з спеціальним внутрішнім наповнювачем, оснащені міцними і надійними замками та петлями, щоб протистояти спробам незаконного проникнення у приміщення. Такі двері необхідно встановлювати, коли існує значна імовірність крадіжки цінного майна або загроза для мешканців дому (квартири), працівників підприємства чи організації. Якщо є реальні підстави для вживання підсилених заходів безпеки, варто дізнатися більше про бронедвері. Якісна конструкція стане непереборною перешкодою на шляху зловмисників.

бронедвері

На які класи захищеності класифікуються броньовані двері в Україні

Виробництво бронедверей в Україні регулюється державним стандартом ДСТУ EN1627:2014. Згідно нормам, такі двері класифікуються на класи стійкості до злому.

  • Двері 1 класу повинні протистояти проникненню з допомогою людської фізичної сили без застосування будь-яких інструментів. Тобто, виробник гарантує, що двері не виб′ють ногою, плечем і т.д. Стійкість замків та фурнітури – низька.
  • Двері 2 класу мають захистити від злому за допомогою простих господарських інструментів (пасатижів, викруток, клинів і т.д.).
  • Двері 3 класу здатні зупинити зловмисників, які мають при собі масивні інструменти, наприклад, металевий лом або гак.
  • 4 клас включає захист від злому за допомогою сокири, механічного дриля, молотка і зубила.
  • Конструкції 5 класу – проти електроінструментів, таких, як болгарка, електрична пила, шліфувальні машини, болгарки і т.п.
  • Бронедвері 6 класу є найбільш міцними та стійкими, і захистять від інструментів усіх інших типів (шліфувальна машина з колом ⌀230 мм і більше і т.д.).

Стійкість до злому замків та фурнітури також різниться: 1-2 класи – низька, 3 клас – середня, 4-6 класи – висока.

Як впевнитись у відповідності стандартам

Щоб бронедвері справно виконували свої завдання, при покупці чи замовленні необхідно перевірити документацію, яку повинен надати магазин чи компанія  виробник. Це сертифікати, оформлені установленим чином, із печаткою та підписом уповноваженої особи, яка відповідальна за результати обстежень та випробувань.