«Шлюб за добу» та свідоцтво про народження у пологовому будинку: як вони діють у Дніпрі

29 липня 2016 року Міністерство юстиції запустило проект “Шлюб за добу”.  Цей сервіс покликаний зробити процес одруження максимально комфортним для молодят і дає змогу відійти від радянських норм, коли треба було чекати мінімум 30 днів після подачі заяви. Тепер реєстрація шлюбу проходить у тому місці і в той час, який обрали молодята, відсутні звернення до відділів державної реєстрації актів цивільного стану, а також не треба залучати до організації реєстрації шлюбу суб’єктів господарювання публічного права.

У Дніпрі, аби скористатися цим сервісом, треба зробити кілька простих кроків. «Спочатку звернутися до організатора державної реєстрації шлюбу, відомості про якого розміщені головним територіальним управлінням юстиції, обрати дату та час проведення реєстрації, укласти цивільно-правову угоду про надання послуг і завітати на власне весілля», — розповіла в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольга Захарова під час прес-конференції в ІА «Днепр Пост».

Внесення відомостей до державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснюється не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстрації шлюбу. Також проект вже запущено  в туристичних містах та у містах, які межують з тимчасово окупованими територіями, аби українці швидко (без необхідності їздити кілька разів) отримали легальне українське свідоцтво про одруження.

Як розповідають фахівці, з моменту запуску в рамках пілотного проекту станом на 31 жовтня 2016 року проведено 2253 реєстрації шлюбів. З 29 липня зазначений пілотний проект запущено у Северодонецьку, де послугою скористалися 331 пара, подана 331 заявка на одруження на конкретну дату. З 31 липня цього року проект запущено і в Одесі, де послугою скористалися 686 пар, подано 784 заявки з обраною датою. Одеса на сьогодні є єдиним містом, в якому зазначена послуга надається 24 години на добу.

А з 3 серпня 2016 року пілотний проект запущено в Маріуполі (506 пар), подано 506 заявок з обраними датами. Київ — 415 пар, подано 443 заявки з обраними датами, Львів — 285 пар, подано 285 заявок, Херсон — 9 пар, подано 9 заявок.

Ще один пілотний проект, який стартував у вересні 2015 року  — “Видача свідоцтв про народження в пологових будинках». З 23 лютого 2016 року до ініціативи почали підключатися пологові будинки районного рівня. Нині скористатися послугою можна в 473 медичних закладах області. Станом на 18 жовтня 2016 року 67 тис. 439 свідоцтв про народження були видані в пологових будинках. Фактично, майже кожне четверте свідоцтво про народження дитини на сьогоднішній день отримується в пологових будинках. Це 22% новонароджених в період з 1 січня 2016 року по 18 жовтня 2016 року.

Добавить комментарий