Шмигаль: наразі немає потреби в надзвичайному стані в Україні

Поточна ситуація з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 не є підставою запроваджувати надзвичайний стан по всій Україні – таку заяву зробив прем’єр-міністр Денис Шмигаль увечері 23 березня в ефірі каналу ICTV, повідомляє «Радіо Свобода».

«На даний момент немає потреби в запровадженні надзвичайного стану в Україні. Надзвичайний стан запроваджується дійсно тоді, коли є надзвичайні події. Сьогодні ровиток коронавірусу в Україні є доволі помірним, на відміну від багатьох країн Європи. В тих областях, де коронавірус з’являється, після першого ж хворого запроваджується стан надзвичайної ситуації, Кабмін його затверджує для кожного регіону. Поки що цих заходів достатньо для того, щоб ефективно управляти ситуацією в тих регіонах, де захворювання з’явилося, і в країні в цілому», – вважає він.

Натомість надзвичайний стан, пояснює голова уряду – це рішення, яке Кабінет міністрів пропонує президенту у вигляді проєкту президентського указу. Потім цей документ затверджує Верховна Рада.

Шмигаль зазначив, що Україна і весь світ стикнулися з «доволі скрутною ситуацією» через поширення коронавірусу SARS-CoV-2 і відсутність вакцини проти нього. Проте саме в Україні, на його думку, динаміка помірна.

«На сьогодні ми доволі оперативно ухвалили всі рішення, уряд чітко обмежив всі шляхи попадання і розповсюдження коронавірусу в Україні. Це одна з причин, чому динаміка є помірною на сьогодні. Але ніхто не застрахований від іншого розвиту подій. За останні декілька тижнів в Україну в’їхало майже дві тисячі людей з Європи і всього світу, які повернулися в зв’язку з пандемією коронавірусу в світі, тому найближчих два тижні ситуація може змінюватися, але ми сьогодні робимо всі заходи, щоб максимально це обмежити», – стверджує прем’єр-міністр.

фото з відкритих джерел