Скандал і крадіжка: як у парку Дніпра з’явилася романтична скульптура

Парк імені Лазаря Глоби у Дніпрі – одне з найулюбленіших місць відпочинку жителів міста та його гостей. Якщо зазирнути за літній театр, то можна побачити статую Маленького Принца, який сидить на земній кулі. Раніше на його місці височіла постать біблійного героя Самсона. Він привертав увагу всіх туристів і ставав головним об’єктом для фотографувань. Фонтан «Самсон» був прикрасою парку з 1950 по 1970-і роки, але після початку будівництва літнього театру, «Самсон» зник. Місце його перебування досі є таємницею для всіх містян. Розповідає портал «Дніпро Культура».

Майже 30 років минуло, і на місці зниклої скульптурної композиції з’явилась нова, романтична та піднесена постать Маленького Принца. Її скульптор Володимир Наконечний (автор пам’ятника Дмитру Яворницькому та меморіалу на місці зруйнованого будинку на вул. Мандриківській). Робота виконана як подарунок місту від комерційного банку, прикрасила парк у 2002 році.

Маленький Принц, найвідоміший герой творів Антуана де Сент-Екзюпері, постає перед нами у своєму звичайному образі – він сидить на рідній планеті, замріяний і трохи сумний. Біля нього лежить його улюблена троянда, єдина в усьому світі. Він – її захисник і опікун, глядач її вистав і слухач нескінченних розмов. Їхня планета – це окремий світ, недосяжний багатьом людям. Їхні стосунки зворушують і розчулюють навіть жорстких критиків. Навколо цієї пари розсіяні маленькі квітки, які прикрашають всю кулю.

Зі спогадів автора скульптури Володимира Наконечного перед нами постає одна цікава історія:  «…З вагомих скульптур у мене є композиція «Маленький Принц» в парку Лазаря Глоби. Я називаю його «хлопчик на кулі». До речі, зі скульптурою Маленького Принца була пов’язана майже скандальна історія. Планету я вже виліпив у бронзі на заводі ім. Леніна, а хлопчика я ліпив у своїй майстерні. Коли ми зрозуміли, що не встигаємо його відлити в бронзі, вирішили залишити в гіпсі, пофарбувати під бронзу і поставити зверху на планету. Так офіційно і відкрили. А коли ми через день її зняли, щоб замінити, – поповзли чутки, що її вкрали».

З художньою композицією пов’язана ще одна історія крадіжки. Раніше Маленький Принц тримав в своїх руках чудову троянду. Але в 2009 році вона зникла. Як і в історії з «Самсоном», її місцезнаходження встановити не вдалося.

Олександра Залогіна