Сказ у Кам’янському: жителів міста попереджають про небезпеку

У Кам’янському Дніпропетрвоської області склалася напружена ситуація зі сказу. В останні роки  на території міста і передмісті зареєстровані хворі на сказ тварини. У вересні 2018 року зареєстровано вогнище сказу домашньої тварини з лабораторно підтвердженим діагнозом (собака породи кокер-спанієль). Попереджають у прес-службі Кам’янської міської ради.

Всі особи, що контактували з собакою проходять лікування з метою запобігання захворювання на сказ. Як повідомляють у міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, всього станом на 19 вересня у лікувально-профілактичні заклади за допомогою звернулось близько 350 громадян.

Як відомо, сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і призводить до смерті.  Хворіти можуть теплокровні тварини (коти, собаки, сільськогосподарські та дикі тварини). В дикій природі сказ поширений серед лисиць, вовків, єнотів, куниць, борсуків, кажанів.

Захворювання на сказ є наслідком пізнього звертання осіб, які постраждали від укусу тварин, за медичною допомогою; порушення режиму щеплень або не завершення курсу імунізації. Частіше хворіють жителі сільських районів, переважно чоловіки. Єдина можливість уникнути сказу –  зробити щеплення.