Смачно і корисно: як правильно вибирати фрукти та овочі

Настає теплий сезон і на прилавках вже з’являються різні свіжі фрукти і овочі. Фахівці розповіли, як їх правильно їх вибрати. Повідомляє ukrhealth.net.

Так, експерти радять віддавати перевагу сезонним фруктам і овочам. Купувати їх слід тільки в магазинах, павільйонах і на сільськогосподарських ринках. Щоб переконатися в тому, що продукти якісні, буде не зайвим вимагати у продавця документи, які підтвердять їх якість та безпеку. Також зверніть увагу на персонал: якщо він не дотримується правил гігієни і не носить санітарний одяг, то довіряти такій точці з продажу фруктів і овочів точно не варто. Саме тому фахівці не рекомендують купувати фрукти і овочі в місцях несанкціонованої торгівлі.

Хороші плоди і коренеплоди повинні бути без пошкоджень, однорідного кольору і властивої виду фарбування. У них не повинно бути сторонніх запахів і темних плям.

Також за деякими ознаками ви можете визначити, чи є овочі і фрукти свіжими. Якщо у них висохла і нерівна гілка, жовті або зелені плями, непружний хвостик, є проростки, а їх шкірка занадто м’яка, слизька чи липка, то це несвіжі плоди.

Також у відомстві нагадали, як мити овочі та фрукти. Наприклад, коренеплоди слід спочатку потримати в теплій воді, а потім почистити щіткою і промити. Зелень потрібно замочити в холодній воді на 15 хвилин, періодично змінюючи воду. Ягоди краще промивати в друшляку, а виноград – під «душем» з-під крана.

 Фото: pixabay