Сьогодні Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

День спорту проголошений згідно з  рішенням ГА ООН від 23 серпня 2013 року. На засіданні Генеральної Асамблеї ООН серед запрошених гостей були присутні президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Рогге та перша ракетка світу, сербський тенісист Новак Джокович. Останній був наочним прикладом того, як спорт позитивно впливає на кар’єрне зростання та розвиток особистості з такої невеличкої країни як Сербія.

Як зазначається у відповідній оонівській резолюції, спорт, який є одним із інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співробітництва, солідарності, терпимості, розумінню і соціальній інтеграції, як на місцевому, так і на національному і міжнародному рівнях. Його внутрішні цінності, такі як командний дух, чесність, дисциплінованість, повага до супротивника і правил гри сприймаються в усьому світі і можуть застосовуватися для зміцнення солідарності, соціальної згуртованості та мирного співіснування.

Спорт об’єднує нас навколо позитивних цінностей і сприяє зміцненню культурі діалогу за межами національних кордонів. Історія спорту свідчить про те, що він здатен руйнувати стереотипи, ініціювати і посилювати рух за права і гідність кожної людини, привертаючи до них увагу всього світу.

Крім Міжнародного дня спорту, що відзначається сьогодні, існує також і Міжнародний Олімпійський день, який щорічно відзначають 23 червня (дата утворення Міжнародного олімпійського комітету). Відомо, що на сьогодні майже два мільярди людей у світі є недостатньо фізично активними. Фізично активні діти на 15% частіше вступають до вишів, а фізично активні підлітки менш схильні до згубних звичок. У дитини з активними мамою і татом у два рази більше шансів вирости теж активною людиною. Недостатня фізична активність є причиною 6% усіх випадків захворювань серцево-судинної системи, 7% випадків захворювань цукровим діабетом 2-го типу і 10% випадків раку грудей і раку товстої кишки. Інвестиції в спорт, включно з часом, обладнанням і приміщенням, втричі більш рентабельні, ніж затрати, пов’язанні з медичним обслуговуванням.

У День спорту влаштовують всілякі спортивні змагання, зокрема 10-кілометрові забіги і марафони, колективні спортивні ігри. Цікаво, що цього дня, 120 років тому (6-15 квітня 1896) в Афінах відбулись перші сучасні літні Олімпійські ігри. Звісно, до помпезності нинішніх олімпіад їм було ще далеко, але все одно, вони стали справжнім святом спорту. Тоді у міжнародних змаганнях брали участь 241 спортсмен із 14 країн світу, було розіграно 43 комплекти нагород у 9 видах спорту. Наступним олімпійським містом став Париж, хоча була пропозиція весь час проводити ці міжнародні змагання в Греції. Олімпіада повернулася в Афіни аж через 100 з лишнім років – у 2004.

Добавить комментарий