Сьогодні у музеї Дніпра відсвяткують Покрову

13 жовтня об 11.00 в історичному музеї відбудеться захід, на якому співробітники розкажуть про значення свята Покрови Пресвятої Богородиці в історії України. На заході мова піде про роль жінки в військових подіях і на запорозьких землях, і в лавах УПА. Повідомляють на сайті музею.

Як зазначають організатори, свято захисника Вітчизни ми будемо відзначати в день, який не є випадковим в нашій історії. 14 жовтня для нас є насправді значущим і важливим. По-перше, це є Свято Покрови Пресвятої Богородиці. Його надзвичайно шанували запорозькі козаки, багато дослідників вбачають навіть культ Покрови на запорозьких теренах. В цей день в 1942 році було створено Українську Повстанську Армію, головнокомандувачем якої став Роман Шухевич. В 1999 році Президент України Леонід Кучма видав указ, яким визначив 14 жовтня днем українського козацтва. Ну і минулого року Президент України Петро Порошенко указом оголосив день Покрови пресвятої Богородиці святом захисника України.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У заході візьмуть участь давні друзі музею: Школа Козацького Гарту, вихователі та вихованці якої продемонструють козацький двобій і розкажуть про традиції запорожців та суспільна організація реконструкторів ТОР, учасники якої навчать стріляти з лука.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь