Сорочку Івана Франка покажуть у Національному музеї літератури України

25 серпня о 16.00 у Національному музеї літератури України, в Києві, відкриється виставка «Іван Франко: ідея державності». Подія відбудеться в рамках проекту «Франко Фест», повідомляє Gazeta.ua.

Особливим експонатом виставки є сорочка Івана Франка, передана на виставку Львівським літературно-меморіальним музеєм Івана Франка.

Літературно-мистецька виставка з нагоди 160-річчя від дня народження Івана Франка акцентує увагу на націєтворчій складовій доробку письменника.

Експонуватимуться рідкісні видання, автографи, світлини, документи з фондів Національного музею літератури України, Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Центрального державного історичного архіву України.

Серед представлених експонатів прижиттєві видання Франкових творів, світлини, його рукописи та документи. На виставці представлено автограф вірша «Розвивайся ти, високий дубе», який він готував до видання у збірці «З вершин і низин».

Експонується лист І.Франка до М.Драгоманова, його анотація до «Історії України-Руси» М.Грушевського, матеріали про його діяльність в Науковому товаристві імені Тараса Шевченка. Виставку доповнюють ілюстрації В.Лопати, А.Базилевича, Є.Безніска.

Виставка діятиме до кінця вересня 2016 року.

Добавить комментарий