Старіння шин: як уникнути передчасного зносу

Висока якість шин — запорука комфортного та безпечного пересування на автомобілі. На жаль, будь-які покришки з часом зношуються, залишкова висота протектора зменшується, через що погіршується якість зчеплення з дорожнім покриттям. І навіть якщо купити оригінальні шини, з часом вони все одно стають непридатними.

Однозначно сказати, скільки повинні «ходити» шини, неможливо. Термін служби залежить від багатьох факторів:

  • вихідна якість гуми;

  • стиль їзди;

  • тип дорожнього покриття;

  • кліматичні умови;

  • справність підвіски та гальмівної системи;

  • ставлення водія до своїх коліс.

Шини, придбані в магазині https://ascania-shina.com/shiny, можуть прослужити більше ніж 10 років. Але кожен автовласник може продовжити термін служби покришок і запобігти передчасному зносу гуми. Що для цього потрібно робити? Відповіді ви знайдете в нашій статті.

Контроль за тиском

старіння шин

Недолік або надлишок тиску в шинах тягне за собою нерівномірний знос. Слабо накачані покришки мають велику площу деформації, через що піддаються підвищеним навантаженням. Значно збільшується ризик розшарування основи та розбортування автошини під час руху. У покришках з низьким внутрішнім тиском основний знос йде на плечові області.

Перекачані шини теж ні до чого доброго не призведуть. У них швидше зношується центральна частина протектора, а також збільшується ймовірність «зловити шишку» при наїзді на перешкоду або яму. Щоб уникнути цього, потрібно підтримувати оптимальний тиск, рекомендований виробником автомобіля (для легковиків зазвичай від 1,9 до 2,5 атмосфер).

Контроль за справністю ходової частини

старіння шин

Порушення геометрії ходової — одна з головних причин нерівномірного та передчасного зносу покришок. Важливо підтримувати в хорошому стані вузли підвіски, особливо призначені для розподілу напрямку сил і стабілізації поперечної стійкості. Якщо колеса їхатимуть у різні боки, то їхній термін придатності стрімко зменшиться.

Важливість гаражного зберігання

старіння шин

Перепади температур — один з головних ворогів шин. Оптимальна температура для автогуми — 15–20°C. Будь-які інші значення впливають на терміні експлуатації, призводячи до його скорочення. Ще гірше, коли гума піддається постійним перепадам температури. Взимку і в спекотні літні дні автомобіль найкраще зберігати в провітрюваному приміщенні з оптимальним температурним режимом. Це ж стосується також змінного комплекту гуми: зберігати зимові покришки влітку потрібно в прохолодному місці, а літню гуму взимку — виключно в опалювальному приміщенні.

«Ні» економії на обслуговуванні!

старіння шин

Деякі автовласники не тільки ігнорують оптимальні умови зберігання, а й економлять на шиномонтажі, «перевзуваючи» автомобіль у гаражних умовах. Але ж найбільш уразливі місця шини відкриваються під час монтажу/демонтажу. Вкрай важливо приділяти увагу вазі, балансу та геометрії покришок, намагаючись виконувати роботу якісно. Тому слід звертатися в автосервіси, де працюють відповідальні майстри.

Належна увага дрібницям

старіння шин

Термін служби шин залежить від багатьох нюансів, що виявляються при експлуатації. Ось ще кілька простих порад, що допоможуть уникнути передчасного зносу автомобільної гуми:

  • залишаючи машину на стоянці впродовж тривалого терміну, потрібно збільшувати тиск, щоб запобігти утворенню плоских ділянок;

  • під час їзди по пересіченій місцевості бажано знижувати тиск (приблизно на 25–30%), щоб мінімізувати вплив ям, каменів та інших неприємних «сюрпризів»;

  • для збереження протектора рекомендується хоча б два рази на рік робити розвал-сходження;

  • агресивний стиль їзди — головна причина передчасного зносу шин, тому рекомендуємо відмовитися від зайвих маневрів на дорогах.