Стипендіальні програми для українських студентів презентували у Дніпрі

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація стипендіальних програм DAAD для України на 2017 навчальний рік.

Зокрема, лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) у Дніпрі Олаф Міттельштрасс представив інформацію про відкриті можливості навчання та проведення науково-дослідної роботи в Німеччині для українських студентів, аспірантів, молодих учених і викладачів усіх спеціальностей, які володіють англійською та/або німецькою мовами.

Найперше, пан О. Міттельштрасс познайомив українську аудиторію з діяльністю служби DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst), яка є найбільшою в світі організацією у сфері міжнародного академічного обміну. Нині ця самоврядна організація вищих навчальних закладів Німеччини, що налічує 238 ВНЗ-учасників і 107 студентських організацій, підтримує міжнародні академічні обміни за трьома основними напрямами. Це – стипендіальні програми для найкращих, різноманітні структури для міжнародного співробітництва та експертизи для спільної наукової співпраці. Всі вони сьогодні доступні й для українців.

«Загалом, минулого навчального року Німеччину відвідали понад 236 000 іноземних студентів, серед них – понад 9300 українців, з яких понад 1800 стали стипендіатами різноманітних програм Німецької служби академічних обмінів. Ваша країна зараз знаходиться у фокусі нашої служби, насамперед, тому що ми хочемо допомогти у цей складний для всіх вас час. І ми вважаємо, що освіта, отримана в Німеччині, з якої  українські студенти зможуть взяти лише найкраще, неабияк посприяє у їхньому подальшому професійному розвитку», – сказав лектор.

З цією метою пан О.Міттельштрасс докладно розповів молодим дніпровцям про відомі переваги німецької освіти. Це – висока репутація німецьких ВНЗ у світі, а також широкий спектр навчальних пропозицій (близько 17500 навчальних програм з економіки, лінгвістики, права,  комп’ютерних і мистецтвознавчих наук тощо) та сервісних послуг для іноземних студентів (міжнародні відділи ВНЗ, різні партнерські та тандемні програми). «Та чи не найважливішою перевагою німецької освіти, власне, є безкоштовне або ж недороге навчання. Зокрема, німецькі державні ВНЗ пропонують абсолютно безкоштовні бакалаврські програми, лише на деяких магістерських курсах передбачена оплата, проте у порівнянні з іншими країнами (наприклад, з Великобританією чи США), вона не дуже висока. У наших вищих навчальних закладах зазвичай сплачується лише семестровий збір, який складає приблизно 100-250 євро», – зазначив Олаф Міттельштрасс.

Особливу ж увагу охочих долучитися до програм DAAD лектор зосередив на практичних кроках на шляху до навчання в Німеччині: починаючи від вибору навчального закладу та навчальної програми, перевірки умов вступу, гарантій фінансового забезпечення до конкретних порад в оформленні заяви на обраний навчальний курс. «Під час подання пакету документів, зверніть велику увагу саме на ваші мотиваційні листи. Будьте певні, комісія в Німеччині добре знає українську освітню систему, тому особливо піддавати аналізу ваші оцінки в дипломі чи атестаті, скоріше за все, не буде. Натомість вони багато часу присвятять саме вивченню ваших резюме та мотиваційного листа. Тому раджу вписати туди відомості про всі ваші найсильніші сторони, захоплення та позауніверситетську діяльність, а також ваші плани із втілення практичних і цінних ідей під час навчання в Німеччині». Крім того, пан Олаф додав, що врай важливо зазначати у анкеті знання німецької мови. «Не соромтесь зазначати, що взагалі знаєте німецьку, навіть якщо ви володієте нею лише на рівні А1. І хоча мовні передумови вступу на програми нашої служби – це володіння німецькою на рівні B2 чи C1, навіть початковий рівень знання мови буде значною перевагою перед вашими конкурентами. Адже німецька мова відкриває для вас численні можливості, позаяк нині вона є однією з найпоширеніших у світі (близько 185 мільйонів мовців). А отже, володіння нею може стати великим плюсом у вашому резюме!» – наголосив пан Олаф. Власне, потому представник Німецької служби академічних обмінів запросив дніпровську аудиторію пройти під його керівництвом пробні тестування з німецької та англійської мови (за бажанням). І нагадав, що студенти ДНУ імені Олеся Гончара щочетверга на кафедрі германської філології мають змогу отримувати персональні консультації пана О.Міттельштраса.

Отже, в 2017 навчальному році для українських здобувачів Німецька служба академічних обмінів пропонує: для студентів-бакалаврів II-III та V курсу (якщо він не випускний) – літні курси з вивчення німецької мови та групові поїздки до Німеччини «Studienreisen»;  для студентів IV курсу і випускників – стипендії на навчання з усіх спеціальностей, ERP-стипендії (економічні спеціальності) та стипендії для підвищення кваліфікації фахівців-германістів; для аспірантів та молодих учених – короткі й річні наукові стипендії, стипендії на повну аспірантуру в Німеччині чи аспірантуру з подвійним керівництвом; наукові стажування для викладачів та повторні запрошення для колишніх стипендіатів DAAD.

 

Докладніше дізнатися про стипендіальні програми DAAD для України та наявні вступні умови можна на сайтах: http://www.daad.org.ua, www.study–in.de, www.funding-guide.de та www.uni-assist.de

Інформаційно-аналітичне агентство

ДНУ ім. Олеся Гончара

Добавить комментарий