Студент з Дніпра планує відкрити незвичайне кафе

Троє молодих активістів: Євгеній Божевський з Дніпра, Валентина Ротарі (Молдова, м. Бєльці) та Мар’яна Корольчук з Івано-Франківська вперше познайомилися на YEP Startup Summer Camp 2018 — міжнародному таборі з підприємництва і за кілька днів розробили унікальний проект із назвою «Тиша».

Його суть полягає у створенні кав’ярні, де весь персонал складається з глухих або слабкочуючих. Локація розрахована в тому числі і на відвідувачів, котрі не мають особливостей слуху.

Наразі заплановано відкриття таких просторів на базі закладів громадського харчування у містах проживання засновників проекту. Тобто таке кафе може з’явитися у Дніпрі.

Особливістю стане запровадження інтерактивного меню, де крім текстових назв страв, будуть розміщені картинки-підказки з їх зображенням жестовою мовою, котрі допоможуть зробити замовлення та поспілкуватися з офіціантом.

Дніпрянина Євгенія Божевського знає не лише рідне місто Дніпро, але й, без перебільшення, значна частина країни. Євгеній заснував у Дніпрі школу вивчення мови жестів «Sound of Silence», де всі охочі можуть безкоштовно навчатися та відкривати для себе світ глухих людей, котрий не менш цікавий, ніж той, до якого ми звикли. Хлопець також дуже тісно зіткнувся із даним питанням, адже його прадід був глухим.